Dzisiaj jest: 10 Czerwca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Bogumił, Małgorzata, Edgar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Kukiz '15 wskazuje potencjalnych kandydatów na prezydenta

wtorek, 12 wrzesień 2017 14:46
Dział: Wiadomości
Autor 

Robert Mordak, poseł Kukiz'15 jest zdania, że Tomasz Siwak, były prezes spółki Port Lotniczy Radom byłby jednym z najlepszych kandydatów na prezydenta Radomia. Kukiz'15 nie wyklucza także kandydatury byłego sekretarza miasta Rafała Czajkowskiego.

O Tomaszu Siwaku, byłym prezesie spółki Port Lotniczy Radom, jako ewentualnym kandydacie ugrupowania Kukiz '15 na prezydenta Radomia w przyszłorocznych wyborach samorządowych napisał na swoim profilu na Facebooku radomski poseł Kukiz '15, Robert Mordak. Poseł pisze: „Jeżeli dziennikarze pytają nas kogo chcielibyśmy mieć za kandydata na Prezydenta Radomia to Tomek jest jednym z najlepszych! Tomek wracaj z Opola cały i zdrowy i gonimy Radka - Zdradka gdzie pieprz rośnie!!!”. - Nam chodzi o to, żeby sformatować kandydatów, którzy nam odpowiadają. To jest człowiek, który niewątpliwie zasłużył się dla Radomia, bo wybudował najtańszy port lotniczy w Polsce. Dlatego my potrzebujemy tego typu kandydatów, którzy będą robili coś pożytecznego i efektywnego dla naszego miasta – mówi Robert Mordak, poseł Kukiz'15.
Tomasz Siwak wpisem posła Roberta Mordaka jest – jak sam mówi – zaskoczony. Choć nie ukrywa, że jest mu miło, że brany jest pod uwagę jako ewentualny kandydat na urząd prezydenta Radomia. - Zdecydowanie muszę zaprzeczyć, że jestem lub będę czyimkolwiek kandydatem na jakiekolwiek urzędy związane z polityką. Moja droga życiowa oparta jest o całkiem inne zasady. Ja jestem menadżerem i w tym kierunku chce się rozwijać – mówi Tomasz Siwak.
Okazuje się, że poseł Robert Mordak nie tylko w Tomaszu Siwaku widziałby dobrego kandydata na prezydenta Radomia. Brana jest także pod uwagę osoba byłego sekretarza miasta Rafała Czajkowskiego. - Rozważamy kandydaturę Rafała Czajkowskiego – dodaje poseł Robert Mordak.
O ewentualnej współpracy Rafała Czajkowskiego z Kukiz '15 słyszał także Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej i radny PiS. - Zaczynał w PSL. Osiem lat pracował z PiS i trzy lata służył Platformie Obywatelskiej. Teraz będzie współpracował z antysystemowcem Kukizem. Tak słychać na mieście. Tak wróbelki ćwierkają – mówi Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu.
Wybory samorządowe odbędą się w listopadzie przyszłego roku. Do tej pory żadne z ugrupowań politycznych działających w Radomiu nie przedstawiło swoich kandydatów na urząd prezydenta Radomia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Poseł Mordak zaniepokojony stanem składowiska śmieci w Radomiu

  Sprawą płonącego składowiska śmieci w Radomiu, zajął się także radomski poseł Kukiz'15 Robert Mordak. Zorganizował w tym temacie nawet konferencję prasową. I zaprosił na nią ekspertów ze Stowarzyszenie Inicjatywa dla Środowiska, Energii i Elektromobilności.

 • Bezpartyjni podzieleni. Rafał Czajkowski kandydatem ORSB

  Rafał Czajkowski, były sekretarz miasta jest kandydatem Ogólnopolskiego Ruchu Samorządowego Bezpartyjni na prezydenta Radomia w tegorocznych wyborach samorządowych. W skład ORS-u wchodzi także Mazowiecka Wspólnota Samorządowa, która reprezentuje ten ruch na terenie Radomia.

 • Były sekretarz miasta chce wrócić do pracy

  W piątek w Sądzie Pracy w Radomiu odbyła się pierwsza rozprawa dotycząca byłego sekretarza miasta Rafała Czajkowskiego. Rafał Czajkowski domaga się przywrócenia do pracy. Wyklucza to z kolei prezydent Radomia.

 • Kukiz'15 do wyborów samodzielnie, chociaż...

  Do wyborów w Radomiu pójdziemy pod własnym szyldem, czyli nie będziemy wchodzili w żadne koalicje – mówi poseł Robert Mordak, poseł Kukiz'15. Stowarzyszenie nie wyklucza natomiast koalicji w okolicznych powiatach.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej