Dzisiaj jest: 6 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Dorota, Bohdan, Ksenia
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Rusza program pomocy żywnościowej

środa, 13 wrzesień 2017 16:28
Dział: Wiadomości
Autor  Katarzyna Zając

Program pomocy żywnościowej realizowany będzie po raz czwarty. Zgłoszenia przyjmuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Program współfinansowany jest przez Unię Europejską.

 

Makaron, ryż, kasza, cukier czy mięsne konserwy. M.in. takie produkty znajdą się w paczkach, jakie dostaną osoby najbardziej potrzebujące. Te produkty mają trafić do tych, którzy nie dojadają, głodują, nie są w stanie zapewnić sobie odpowiedniej ilości posiłków. Takie osoby już mogą się zgłaszać do MOPS-u. Trzeba oczywiście spełniać odpowiednie kryteria finansowe. Dochód osoby samotnej nie może przekraczać 1268 złotych, dochód w rodzinie - 1028 złotych na osobę. - Podstawą jest skierowanie uzyskiwane przez osobę potrzebującą z ośrodka pomocy społecznej.- informuje Krzysztof Sokołowski, dyrektor Związku Stowarzyszeń Radomskich Banków Żywności

Skierowanie ważne jest do czerwca 2018 roku. Tylko w tym czasie będzie można odebrać żywność. W każdej paczce ma znajdować się 19 produktów, wartość paczki - ponad 260 złotych. - Mamy tam podstawowe grupy towarowe, które zostały wytypowane na podstawie aktualnej piramidy żywieniowej, tak aby to była pomoc, która zapewnia nie tylko kalorie ale też witaminy - dodaje Krzysztof Sokołowski.

W ramach programu organizowane będą także warsztaty kulinarne, dietetyczne czy ekonomiczne. Ich celem jest głównie aktywizacja osób będących w trudnej sytuacji. To także praktyczna wiedza np. jak gospodarować budżetem domowym, czy gdzie i jak przechowywać żywność. - Autorzy programu uznali, że pomoc w postaci kromki chleba to o wiele za mało. Nie o to nam chodzi. Chodzi nam o to, aby te osoby w trudnej sytuacji nie tylko nakarmić, ale otoczyć sympatyczną opieką - informuje Anna Głogowska, koordynator zbiórek w Radomskim Banku Żywności

19 września w sklepach „Biedronka”odbędzie się zbiórka żywności w ramach akcji „Kromka chleba dla sąsiada”: - Celem akcji jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia czyli mąka, cukier, kasza, ryż, kawa czy słodycze - mówi Iwona Stępniewska z diecezjalnej Caritas. Zebrana żywność zostanie przekazana osobom starszym i samotnym z terenu Diecezji Radomskiej. Kolejna zbiórka planowana jest na 22 i 23 września.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • Podsumowali „500 plus” na Mazowszu

  Blisko 21 tysięcy dzieci i ponad 14 tysięcy rodzin w Radomiu otrzymało wsparcie w ramach programu Rodzina 500 plus od początku jego funkcjonowania. Suma świadczeń wyniosła blisko 244 miliony złotych.

 • W MOPS dostępne już wnioski PFRON
  W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz na stronie ośrodka dostępne są już wnioski o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) na rok 2018. Te wnioski przyjmowane będą od 2-go stycznia. .
 • Trwają wypłaty w programie 500 +

  Ponad 14 tysięcy wniosków o świadczenia w programie 500 plus wpłynęło już do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu. Ponad 10 tysięcy, tych, które wpłynęły w sierpniu, MOPS już rozpatrzył, wydał decyzje i wypłaca świadczenia.

 • MOPS rozpoczął przyjmowanie wniosków

  Chodzi o wnioski na świadczenia rodzinne, świadczenia 500+, fundusz alimentacyjny oraz stypendium szkolne. Przyjmowanie wniosków – w zależności od rodzaju świadczenia - potrwa do końca października i końca listopada.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej