Dzisiaj jest: 27 Października 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Iwony, Sabiny, Wincentego
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

III Dzień Bezpieczeństwa w WSH.

poniedziałek, 25 maj 2015 16:43
Dział: Wiadomości
Autor 

Pokazy ratownictwa drogowego i medycznego, prezentacje służb mundurowych, symulatory - tak wyglądał III Dzień Bezpieczeństwa, który zorganizowała Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu.

Dzień Bezpieczeństwa gromadzi z roku na rok coraz więcej uczestników oraz odwiedzających, zainteresowanych służbami mundurowymi i tematyką szeroko pojętego bezpieczeństwa. Tegoroczny panel dyskusyjny „Działania służb mundurowych w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego” pozwolił jego uczestnikom zapoznać się z doświadczeniem służb mundurowych w tym zakresie. - Dzień Bezpieczeństwa to taka formuła, która ma na celu z jednej strony zintegrować służby mundurowe, a z drugiej strony przybliżyć je społeczeństwu, przybliżyć je przede wszystkim uczniom szkół ponadgimnazjalnych, ale nie tylko, bo i studentom także – mówi Paweł Kowalski, dziekan Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu. W tym roku organizatorom udało się zgromadzić w jednym miejscu wszystkie służby mundurowe. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków z jednostki numer jeden. - Tutaj mieliśmy jedną osobę poszkodowaną i dotarcie do tej osoby w takich warunkach uszkodzeń tego samochodu było dosyć proste. Jednak w wypadkach rzeczywistych trudności są często poważniejsze. Samochód może leżeć na boku czy na dachu – tłumaczy starszy brygadier Sławomir Podsiadły, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. Szybkie dotarcie do osób poszkodowanych jest kluczowe dla uratowania ich życia. - Mieliśmy akcje gdzie do osoby poszkodowanej docieraliśmy w ciągu 30 minut czy godziny. Ale był przypadek, że przez 2 godziny wyjmowaliśmy kierowcę w samochodu ciężarowego – opowiada starszy brygadier Sławomir Podsiadły. Uczestnicy pokazu mieli także niespodziankę. W trakcie pokazu strażacy nagle dostali wezwanie do prawdziwego zdarzenia, do którego doszło na ulicy Warszawskiej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także symulatory: jazdy, lotniczy i dachowania. Ten ostatni przygotowała Żandarmeria Wojskowa. - Wrażenia może nie są ekstremalne, ale dosyć poważne. Polecam innym by sprawdzili jak można się poczuć przy takim poważnym wypadku samochodowym. Nie jest to na pewno miłe wrażenie – mówi o swoich wrażeniach Artur Wojciechowski z Izby Celnej w Warszawie. Swoje stoiska miały nie tylko służby mundurowe. Gościem imprezy była także fabryka Broni, która zaprezentowała swoja najnowszą ofertę: karabinek MSBS i pistolet Ragun. Organizatorem III Dni Bezpieczeństwa była Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • O skutecznej resocjalizacji

  Co zrobić, aby resocjalizacja była skuteczna? - zastanawiali się uczestnicy konferencji naukowej w radomskim Areszcie Śledczym. Udział w debacie wzięli przedstawiciele służby więziennej, policjanci i naukowcy z Wyższej Szkoły Handlowej.

 • W WSH piszą listy w obronie praw człowieka

  W Wyższej Szkole Handlowej rozpoczął się finał tegorocznego Maratonu Pisania Listów. Każdy może napisać list w obronie praw człowieka do rządów krajów, w których te prawa są łamane. Akcja odbywa się pod patronatem Amnesty International. Będzie trwała przez całą noc. Zakończy się w niedzielę.

 • Napisz list w obronie łamanych praw obywateli

  Finał tegorocznego Maratonu Pisania Listów odbędzie się w ten weekend w Wyższej Szkole Handlowej. Im więcej listów, tym lepiej. Praktyka pokazuje, że mogą one uratować życie.

 • WSH współpracuje z ZUS

  Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu podpisała umowę o współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. To pierwsza uczelnia na południowym Mazowszu, która zawarła takie porozumienie.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej