Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

VI Radomski Piknik Strzelecki

sobota, 23 wrzesień 2017 15:49
Dział: Wiadomości
Autor 

Kilkuset strzelców z akademii i klubów strzeleckich, klas mundurowych, stowarzyszeń wzięło udział w VI Pikniku Strzeleckim, który odbył się w Piastowie. Najlepsi zawodnicy oraz najlepsze klasy otrzymały puchary.

 

Organizatorem VI Radomskiego Pikniku Strzeleckiego była Akademia Ragun. Do współpracy zaprosili w tym roku Nadwiślańskie Towarzystwo Strzeleckie, jedno z największych w Polsce. - Propagujemy na takich imprezach strzelectwo i kulturę posiadania broni – tłumaczy Arkadiusz Sajnok, prezes Akademii Strzeleckiej Ragun.

Jak zawsze najpierw odbyły się zawody dla klas mundurowych, potem otwarty piknik dla wszystkich chętnych. Imprezy organizowane przez Akademię Ragun odbywają się pod patronatem Fabryki Broni. Dlatego konkurencje rozgrywane są z wykorzystaniem broni produkowanej przez radomski zakład. - Konkurencja „pistolet centralny zapłon” odbyła się z pistoletów PR 15 Ragun. Jeżeli chodzi o część piknikową, mamy pistolet Radom Sport (Beryl Semi Auto) i MSBS Grot, najnowszy produkt Fabryki Broni, o któórym ostatnio zrobiło się głośno – mówi Arkadiusz Sajnok.

Głośno, bo ponad 50 tysięcy karabinków MSBS Grot zamówiło z rodziny Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej otrzymają żołnierze wojsk operacyjnych, specjalnych i obrony terytorialnej. Umowa na dostawę karabinków produkowanych przez radomską Fabrykę Broni została podpisana na początku września w Kielcach. Podczas pikniku w Piastowie można było z tej broni postrzelać. - Według mnie bardzo dobra broń, na światowym poziomie, inna zupełnie technologia – mówi Arkadiusz Sajnok.

W części otwartej odbyły się m.in. zawody w strzelaniu do rzutków. W tej konkurencji najlepsi okazali się Dorota Rajkowska, prezes Portu Lotniczego Radom, oraz Rafał Czajkowski, były sekretarz miasta. W części głównej oboje uzyskali taki sam wynik. - To ciężka robota, trzeba mieć dużo siły, żeby to utrzymać. Pierwszy strzał był zaskoczeniem, myślałam że się przewrócę razem z tą bronią. Ale trzy ostatnie to już była perfekcja – śmieje się Dorota Rajkowska.

W dogrywce lepszy okazał się Rafał Czajkowski. Pytaliśmy, ile celnych strzałów pan Rafał oddał pan w pierwszej turze. - Nie wiem, wiem, że była dogrywka i trzeba było strzelać raz jeszcze - mówi były sekretarz miasta.

Wśród klas mundurowych najlepszą okazał się klasa z 121 Liceum Ogólnokształcącego z Radomia. W rywalizacji indywidualnej uczniów zwyciężył Bartłomiej Chustecki, z tego samego liceum. W rywalizacji zawodników z Akademii Strzeleckiej Ragun triumfowali Daniel Marzec, Rafał Foryś oraz Emil Michalski.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej