Dzisiaj jest: 5 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Dyktando nie tylko dla mistrzów

poniedziałek, 25 wrzesień 2017 16:38
Dział: Wiadomości
Autor 

Kto zdobędzie tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii okaże się już za kilka dni. Na razie trwają zapisy i przygotowania do imprezy. Konkurs organizuje Miejska Biblioteka Publiczna.

 

XII Otwarty Konkurs o tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii 2017– tak brzmi pełna nazwa imprezy – odbędzie się w najbliższą sobotę. Ale zapisy zakończą się już w czwartek.
- Spodziewamy się, że konkurs będzie, tak jak poprzednio, znakomitą zabawą – mówi Dariusz Wróbel z Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Organizator, czyli Miejska Biblioteka Publiczna przygotował dwie istotne zmiany. Po pierwsze popularne dyktando odbędzie się nie w sali koncertowej Urzędu Miejskiego, a w Resursie Obywatelskiej. Druga zmiana dotyczy uczestników. W otwartym konkursie nie mogą brać udziału dotychczasowi mistrzowie, czyli zwycięzcy i wyróżnieni podczas poprzednich konkursów. Dla nich odbędzie się specjalne dyktando, które rozpocznie się zaraz po otwartym spotkaniu.
- Czekamy co przygotował dla mistrzów profesor Markowski – zastanawia się Dariusz Wróbel.
W obu przypadkach tekst przygotował prof. Andrzej Markowski. Do konkursu o tytuł mistrza ortografii mogą zapisać się mieszkańcy Radomia i powiatu radomskiego. Zgłoszenia należy składać osobiście w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Piłsudskiego bądź elektronicznie na adres mailowy biblioteki. Konkurs rozpocznie się w sobotę o godz. 10.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Tegoroczne dyktando pisane...wierszem

  Za nami XII Konkurs o Tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii. Tekst dyktanda jak zawsze układał prof. Andrzej Markowski, który w tym roku zaskoczył niektórych uczestników pisząc dyktando wierszem.

 • Mistrz ortografii po raz drugi

  Sebastian Mirecki Radomskim Mistrzem Polskiej Ortografii 2016. To już drugi, mistrzowski tytuł dla pana Sebastiana.

 • Dyktando radomskie. Zapisz się

  24 września odbędzie się coroczny konkurs o tytuł mistrza ortografii polskiej organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomiu. Zgłoszenia na dyktando przyjmowane są jeszcze przez tydzień.

 • Radomski Mistrz Polskiej Ortografii

  X Konkurs o tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii rozstrzygnięty. Główne trofeum zdobyła Katarzyna Kwiecień, która wcześniej była już kilka razy w czołówce.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej