Dzisiaj jest: 28 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Rusza remont placu Jagiellońskiego

poniedziałek, 25 wrzesień 2017 17:30
Dział: Wiadomości
Autor 

W styczniu zaczną się prace przy remoncie placu Jagiellońskiego. Przetarg na remont wygrała forma Rosa Bud. Cały remont ma zakończyć się w sierpniu 2018 roku.

 

Na razie niewiele jest rzeczy na placu Jagiellońskim, które mogą się podobać. Ale za rok ma być lepiej. Miasto wybrało firmę, która wyremontuje plac. - Ten przetarg wygrała radomska firma Rosa, która do 30 sierpnia przyszłego roku za kwotę ok. 6,5 mln. złotych zmodernizuje plac Jagielloński – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

To ma być duży remont, i nie prowizoryczny. To właśnie zwiększenie zakresu prac spowodowało przesunięcie terminu remontu. Będzie zapowiadane już wcześniej 4 przejście dla pieszych – przy Galerii Słonecznej. Wyodrębniony zostanie także ciąg pieszo-rowerowy do ulicy Chrobrego przy Aquaparku. Miasto uwzględniło także inne, zgłaszane podczas konsultacji postulaty mieszkańców. - Były wnioski, aby ciągi piesze nie były z kostki brukowej ale z płyt, i taki wniosek będzie wprowadzony do projektu, wsłuchaliśmy się w głos, żeby element wodny był większy, więc będzie większy, również wnioskami były poparte elementy małej architektury, tzw. meble miejskie. Czy to parklety, czy ławki z ładowarkami – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

Same prace budowlane i remontowe zaczną się za kilka miesięcy. Wcześniej firma, która wygrała przetarg będzie musiała przygotować projekt budowlany i wystąpić o pozwolenia. - Oceniam realnie, że rozpoczęcie prac na placu Jagiellońskim to początek 2018 roku – mówi Radosław Witkowski.

Prace będą trwały 8 miesięcy i mają zakończyć się 30 sierpnia 2018 roku. - W czasie prac sam plac będzie wyłączony z ruchu pieszego, będzie ogrodzony jako teren budowy. Piesi będą musieli zatem wybrać alternatywne chodniki, alternatywne drogi. Jeśli chodzi o komunikację drogową, tutaj większych problemów nie będzie – mówi Konrad Frysztak

Jedynie budowa czwartego przejścia dla pieszych spowoduje drobne utrudnienia w ruchu kołowym

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Rozpoczął się remont Placu Jagiellońskiego

  Prace prowadzi firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Dwie firmy chcą wyremontować Plac Jagielloński

  Magistrat otworzył oferty, które wpłynęły na przetarg dotyczący remontu placu. Projekt zakłada między innymi wymianę nawierzchni, uporządkowanie zieleni oraz wybudowanie wodnej architektury.

 • Nowe płyty, nowe drzewa

  Zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie remontu placu Jagiellońskiego. Miasto zapowiada ogłoszenie przetargu na opracowanie dokumentacji i wykonanie prac.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej