Dzisiaj jest: 28 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Czytaj dziecku na głos. Akcja w bibliotece

piątek, 29 wrzesień 2017 15:40
Dział: Wiadomości
Autor 

Dziś Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Na zaproszenie filii numer 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej przeczytaliśmy przedszkolakom fragment książki. Bo czytanie na głos jest ważne szczególnie w przypadku dzieci.

 

Bardzo duża grupa dzieci z przedszkola numer 1 przybyła w piątek do filii numer 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej. To akcja z okazji Dnia Głośnego Czytania, do udziału w której zostaliśmy zaproszeni przez kierowniczkę filii. Warto czytać na głos, szczególnie dzieciom – przekonują znawcy tematu. - Czytając dziecku od najwcześniejszych lat wyrabiamy nawyk. Jest wówczas większa nadzieja, że jak dzieci poznają literki, to same zaczną czytać – mówi Ewa Nowak, kierownik filii nr 2 MBP.

Otwarta niedawno po remoncie filia nr 2 ma do zaoferowania ok. 26 tysięcy książek, w tym wiele przeznaczonych dla najmłodszych. Jak mówi kierowniczka, czytelników, także tych najmłodszych, w ostatnim czasie, czyli po otwarciu po długiej przerwie remontowej, przybywa. - Sama jestem zdziwiona, bo w ostatnim czasie aż 27 kart założyliśmy. Czyli biblioteka jest potrzebna. A książek nowych będzie bardzo dużo, bo jest ministerialna dotacja: 75 tysięcy złotych na zakup książek dla dorosłych i dla dzieci – dodaje Ewa Nowak.
Po remoncie filia numer 2 czynna jest od 9.00 do 19.00 w dni powszednie, a w soboty od 9.00 do 15.00.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Wybrano dzień 29 września, bo w tym dniu właśnie urodziła się Janina Porazińska, autorka książek dla dzieci i młodzieży.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Monodram o Józefie Piłsudskim

  Wieczór wspomnień w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Aktorka Ewa Dałkowska przypomniała postać Marszałka Józefa Piłsudskiego, czytając fragmenty książki Kazimiery Iłłakowiczówny.

 • Sławomir Koper gościem 41 Wiosny Literackiej

  Bije rekordy w szybkości pisania książek, a publikacje jego autorstwa cieszą się wielką popularnością. Sławomir Koper proponuje czytelnikom sensacje, seks i afery społecznych elit. W ramach Wiosny Literackiej spotkał się z radomską publicznością.

 • Trwa 41 Wiosna Literacka. Ewa Dałkowska wystąpi w czwartek

  Ewa Dałkowska, znana aktorka teatralna i filmowa będzie gościem trwającej od wtorku w Radomiu Wiosny Literackiej. Spotkanie z Ewą Dałkowską odbędzie się w czwartek 12 kwietnia w Bibliotece Głównej przy ulicy Piłsudskiego.

 • Trwa 41 Radomska Wiosna Literacka

  W tym roku swoim programem nawiązuje do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W środę 11 kwietnia Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie pisarzem i autorem książek historycznych, Sławomirem Koperem.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej