Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

PO oskarża rząd PiS

poniedziałek, 02 październik 2017 15:03
Dział: Wiadomości
Autor 

Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej oskarżają rząd PiS o oszustwa. Tym razem na celowniku PO znalazły się zmiany w ochronie zdrowia, reforma edukacji i minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

 

Była premier Ewa Kopacz oskarża rządy PiS o wielkie oszustwo. Jej zdaniem dobra zmiana to tylko propaganda sukcesu, która nie ma pokrycia w rzeczywistości.
- Okazali się grupą ludzi, którzy oszukują każdego dnia Polaków – grzmi Ewa Kopacz. - Oszukiwali w sprawie leków dla emerytów, mówili, że nie będą zwalniani nauczyciele, a sieć szpitali miała skrócić kolejki.
Zmiany w ochronie zdrowia, zdaniem Ewy Kopacz zagrażają pacjentom. Przykład to wojewódzki szpital, który nie otrzymał kontraktu z NFZ.
- Nasi pacjenci będą musieli korzystać z innych szpitali. Ponad dwa tysiące osób, które oczekiwało w kolejce teraz trafi do kolejek w innych szpitalach – alarmuje Ewa Kopacz.
Leszek Ruszczyk krytykował ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza i sytuację w polskim wojsku. Posłowie PO żądają wyjaśnień w sprawach, które opisuje książka „Macierewicz i jego tajemnice”.
- Domagamy się wyjaśnień, a minister obrony nagle się schował i zaczynają bronić go posłowie PiS – mówi Leszek Ruszczyk, poseł PO.
Natomiast reformę oświaty i sposób wprowadzania zmian krytykuje Anna Białkowska.
- Pani minister jednym daje, drugim zabiera, dzieli nauczycieli na lepszych i gorszych - Anna Białkowska. - W budżecie jest niewielki wzrost nakładów na oświatę.
Anna Białkowska zarzuca posłom PiS, że nie dopuścili do powołania komisji śledczej w sprawie SKOK-u w Wołominie.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PO pracuje nad programem „Polska seniora”

  Godne życie, zdrowe życie, aktywne życie – na tych trzech filarach Paltforma Obywatelska chce oprzeć program „Polska Seniora”. Jego założenia konsultowane są w środowiskach seniorów. W Radomiu o programie „Polska seniora opowiadały posłanki PO:Anna Białkowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

 • Radni PO: "Mieszkanie Plus to klapa"

  Radni Platformy Obywatelskiej chcą żeby miasto odzyskało tereny przy ulicy Tytoniowej przekazane do potrzeb rządowego programu Mieszkanie plus. Radni PO przygotowują specjalną uchwałę, w której będą chcieli przekazania tej działki spółce Administrator pod budowę tanich mieszkań pod wynajem w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 • Radosław Witkowski z poparciem PO i Nowoczesnej

  Prezydent Radomia Radosław Witkowski, otrzymał poparcie Koalicji Obywatelskiej w tegorocznych wyborach prezydenckich. Koalicję Obywatelską stworzyły Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Kandydatką na wiceprezydenta Radomia jest Katarzyna Kalinowska, szefowa radomskich struktur Nowoczesnej.

 • PO: liczymy na rozmowy merytoryczne, nie polityczne

  Jesteśmy gotowi na kompromis i oczekujemy kompromisu – mówią radni PO przed rozmowami na temat zmian w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej. Jak dodają, są za budową rehabilitacji, ale po stworzeniu nowego kosztorysu i nie kosztem budowy trasy N-S.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej