Dzisiaj jest: 5 Sierpnia 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Oswald, Emil, Maria
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Nowa stacja systemu Radomskiego Roweru Miejskiego

środa, 04 październik 2017 15:49
Dział: Wiadomości
Autor 

To dwudziesta siódma stacja w systemie. Znajduje się przy firmie ITM. Jest pierwszą stacją roweru miejskiego w dzielnicy Potkanów.

 

Jak mówi prezes firmy ITM Leszek Sikora, nowa stacja Radomskiego Roweru Miejskiego idealnie wpisuje się w koncepcję zrównoważonego rozwoju, który wdraża ITM. - Mam nadzieję, że nasi pracownicy dołączą także do grona kochających Radomski Rower Miejski – mówi Leszek Sikora, prezes ITM Poland w Radomiu.
Nowa stacja, która jest dwudziestą siódmą w Radomiu, jest jednocześnie pierwszą w dzielnicy Potkanów. - Pierwsza stacja, która jest dedykowana nie dla klientów, a dla pracowników. Wokół firmy jest mało miejsc parkingowych dla samochodów. Rowery mają być alternatywą – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
System Radomskiego Roweru Miejskiego został uruchomiony 1 kwietnia. Do dyspozycji radomian i turystów oddano na początek 250 rowerów w 25 stacjach, rozlokowanych na terenie całego miasta. Dziś stacji i rowerów jest już więcej. - To 27 stacji i 275 rowerów. Mamy zarejestrowanych ponad 12 tysięcy użytkowników. Rower miejski był wypożyczany ponad 140 tysięcy razy – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
W tym roku z systemu Radomskiego Roweru Miejskiego będzie można korzystać do 3 listopada. Nowy sezon rozpocznie się 2 kwietnia przyszłego roku.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Sezon rowerowy rozpoczęty

  Zabytkowe rowery, gry i zabawy oraz rozmowy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym – między innymi takie atrakcje czekały podczas minionej soboty na Palcu Konstytucji 3 Maja na miłośników rowerów. Właśnie w sobotę oficjalnie rozpoczęto w Radomiu sezon rowerowy.

 • Rusza nowy sezon. Czy rower miejski będzie tak popularny jak w poprzednim ?

  1 kwietnia rozpocznie się drugi sezon roweru miejskiego. Pierwszy pokazał, że system roweru miejskiego był w Radomiu potrzebny i stał się ważnym elementem miejskiego krajobrazu.

 • Wystawa rowerów. Będzie nowe muzeum w Radomiu?

  Patrząc na eksponaty z XIX w., trudno sobie wyobrazić, że jazda rowerem była wówczas przyjemnością. Odwiedziliśmy wystawę o rowerowej historii Radomia i nie tylko. Organizatorzy chcą, żeby ekspozycja przyczyniła się do powstania pierwszego w kraju Muzeum Polskich Rowerów.

 • Zimowa przerwa. Rower Miejski wróci w kwietniu

  Od piątku nie będzie można wypożyczać rowerów w systemie roweru miejskiego. To zimowa przerwa. W ciągu siedmiu miesięcy tego roku rower miejski wypożyczono ponad 150 tysięcy razy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej