Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

NFZ odrzuca odwołanie szpitala na Józefowie

środa, 04 październik 2017 15:55
Dział: Wiadomości
Autor 

Odwołanie szpitala na Józefowie dotyczące fizjoterapii ambulatoryjnej dla dzieci i dorosłych zostało odrzucone przez NFZ. Zarząd szpitala zapowiada odwołanie od tej decyzji, ale też wręcza pierwsze wypowiedzenia pracownikom fizjoterapii.

 

Fizjoterapia ambulatoryjna dla dorosłych i dla dzieci w szpitalu na Józefowie nie dostała kontraktu z Narodowego Funduszu Zdrowia. Jak informowaliśmy, NFZ uznał, że inne oferty, które wpłynęły na konkurs są lepsze. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny zajął miejsce w rankingu, które nie gwarantowało finansowania. Przeciwko likwidacji fizjoterapii ambulatoryjnej protestują rodzice niektórych dzieci, które do tej pory korzystały z tych świadczeń na Józefowie. Władze szpitala złożyły odwołanie do Narodowego Funduszu Zdrowia, ale też jednocześnie zdecydowały o pierwszych zwolnieniach.
- Z dniem 1 października pięciu pracowników fizjoterapii dla dorosłych otrzymało wypowiedzenia z pracy z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia. Jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie, to te osoby stracą pracę z dniem 1 stycznia 2018 roku - informuje Karolina Gajewska, rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

Wiele wskazuje na to, że sytuacja się nie zmieni. Bo odwołanie szpitala na Józefowie w sprawie fizjoterapii zostało przez NFZ odrzucone. Inne oferty były lepsze – wynika z uzasadnienia. Kontrakty na świadczenie usług w ramach fizjoterapii otrzymało 11 przychodni w Radomiu. Jedna z tych przychodni będzie świadczyć usługi w dwóch miejscach. Szpital na Józefowie broni jednak nie składa. Zapowiada kolejne odwołanie. Może to zrobić – jak informuje rzecznik - w ciągu siedmiu dni, licząc od daty decyzji wydanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Tym samym niepewna jest też sytuacja pozostałych pracowników fizjoterapii. Wcześniej na fizjoterapii dla dorosłych pracowały 22 osoby. Po wręczeniu pięciu wypowiedzeń zostało tam 17 pracowników. W przypadku fizjoterapii dla dzieci skład także został już okrojony, bo dwóm pracownikom nie przedłużono umów. Czy będą kolejne zwolnienia? Rzecznik szpitala nie ma konkretnej odpowiedzi. - Nie możemy tego powiedzieć. Na pewno są potrzebni pracownicy fizjoterapii w szpitalu. M. in. na takich oddziałach jak ortopedia, neurologia, reumatologia. Nie możemy powiedzieć czy ktoś może jeszcze liczyć się z wypowiedzeniem – dodaje Karolina Gajewska.

Z fizjoterapii ambulatoryjnej na Józefowie rocznie korzystało ok. 4 tysięcy dorosłych i ok. 3 tysięcy dzieci.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radomska szpitale grają z WOŚP

  W szpitalu na Józefowie już dziś rozpoczęła się WOŚP. Za datek wrzucony do puszki odwiedzający mogli skorzystać z badania np. poziomu cholesterolu czy cukru. Radomskie szpitale przekonują, że warto grać z Orkiestrą.

 • W szpitalach „mniej komfortowo, ale nie ma paraliżu”

  Jak zapowiadali, tak zrobili. Lekarze zarówno ze szpitala mazowieckiego na Józefowie, jak i miejskiego przy ul. Tochtermana wypowiedzieli klauzule opt-out. Dla szpitali to problem, ale – jak zapewniają – wypowiedzenia nie spowodują teraz paraliżu.

 • Lekarze będą pracować krócej. Władze szpitali: damy radę

  W całej Polsce, także w Radomiu lekarze wypowiadają klauzule opt-out. Zarówno w szpitalu miejskim, jak i w lecznicy na Józefowie ze strony zarządzających pada zapewnienie, że nie spowoduje to paraliżu. Choć może być mniej komfortowo.

 • Chaos na parkingu przed szpitalem

  Miały być zmiany na lepsze. Póki co jest chaos i złość korzystających z parkingu przed szpitalem na Józefowie. Przyjeżdżający narzekają na zbyt wysokie – ich zdaniem - opłaty, a także na długi czas oczekiwania. Rzecznik szpitala prosi o cierpliwość.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej