Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Szpital na Józefowie ma nowym ambulans. To „mobilny szpital”

piątek, 06 październik 2017 15:43
Dział: Wiadomości
Autor 

Nowa karetkę do przewozu pacjentów w ciężkim stanie kupił szpital na Józefowie. Jak mówi rzecznik lecznicy, to „mobilny szpital”.

 

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny na Józefowie dysponuje dziewięcioma ambulansami. Nowy, karetka typu C, czyli większych gabarytów niż dotychczasowe, podnosi poziom jakości. Jak mówi Karolina Gajewska, rzecznik szpitala na Józefowie, to „mobilny szpital”. Karetka jest wykorzystywana do przewozu pacjentów w ciężkim stanie. - W takiej karetce jest lekarz i ratownik medyczny. Jest ona wyposażona kompleksowo. Znajduje się tam defibrylator, ssak, respirator, pompa infuzyjna i inne aparatury podtrzymujące życie – wylicza Karolina Gajewska, rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.
Wartość karetki to 250 tysięcy złotych. Koszt wyposażenia to 100 tysięcy złotych. Pieniądze na ten cel pochodziły z budżetu szpitala.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Bezpłatne badania w Radomskim Centrum Onkologii

  W Radomskim Centrum Onkologii realizowany jest program profilaktyki nowotworów głowy i szyi. Finansowany jest ze środków unijnych. Od momentu rozpoczęcia programu, specjaliści z RCO przebadali już około 800 osób.

 • Radni proszą o pieniądze. Czy premier Morawiecki da 400 tys. na karetkę ?

  Rada Miejska w Radomiu zwróciła się do premiera Mateusza Morawieckiego o przekazanie 400 tysięcy złotych na zakup karetki pogotowia dla radomskiej stacji. Wymieniona kwota ma pochodzić z rezerw kancelarii premiera.

 • Radomska szpitale grają z WOŚP

  W szpitalu na Józefowie już dziś rozpoczęła się WOŚP. Za datek wrzucony do puszki odwiedzający mogli skorzystać z badania np. poziomu cholesterolu czy cukru. Radomskie szpitale przekonują, że warto grać z Orkiestrą.

 • W szpitalach „mniej komfortowo, ale nie ma paraliżu”

  Jak zapowiadali, tak zrobili. Lekarze zarówno ze szpitala mazowieckiego na Józefowie, jak i miejskiego przy ul. Tochtermana wypowiedzieli klauzule opt-out. Dla szpitali to problem, ale – jak zapewniają – wypowiedzenia nie spowodują teraz paraliżu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej