Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Aukcja dla Zuzi. Prawie 60 obrazów na licytacji

poniedziałek, 09 październik 2017 15:15
Dział: Wiadomości
Autor 

Tym razem dla pięcioletniej Zuzi zorganizowano kolejną aukcję z cyklu „Tworzyć by pomagać”. Blisko 60 artystów przekazało swoje prace na licytację. Chętnych nie brakowało.

 

Była to już trzecia aukcja charytatywna „Tworzyć by pomagać”. Głównym organizatorem jest Jan Kutkowski, który po raz pierwszy na aukcji wystąpił w roli prezesa. Jan Kutkowski razem z przyjaciółmi założyli fundację „Zagraj w zielone” i to fundacja była głównym organizatorem aukcji. Jan Kutkowski jest synem znanego artysty radomskiego Jerzego Kutkowskiego. I – jak mówi – to rodzice zaszczepili w nim chęć pomocy innym. - Rodzice od urodzenia mówili, że trzeba zwracać uwagę na drugiego człowieka – opowiada Jan Kutkowski, prezes fundacji „Zagraj w zielone”. - Ta aukcja wyszła zresztą przypadkowo. Robiłem pierwszą aukcję dla taty, która miała być pierwszą i ostatnią, ale widać są w Radomiu ludzie, którzy chcą pomagać i mam nadzieję, że nadal będą pomagać – dodaje Jan Kutkowski.

Na scenie w Zespole Szkół Muzycznych publiczność licytowała kolejne obrazy przekazane przez artystów z Radomia, ale też i spoza miasta. W sumie do zlicytowania było 56 prac. Ale najważniejszymi gośćmi na widowni byli państwo Musiałek i ich córeczka – 5-letnia Zuzia. To dla dziewczynki zorganizowano aukcję. - Jest to nasze pierwsze dziecko, było wyczekiwane, takie wymodlone – opowiada Marcin Musiałek, tata Zuzi.

Dziewczynka urodziła się ze zniekształconymi stopami. To rzadkie schorzenie opisywane jako stopy serpentynowe. Zuzia przeszła już operację, która ma pozwolić jej normalnie się rozwijać. Ale rodzice nie byli w stanie udźwignąć ciężaru finansowego. Brakuje im jeszcze ok. 15 tysięcy złotych. Zgłosili się z prośbą o pomoc do Caritas, która wskazała Zuzię organizatorom aukcji „Tworzyć by pomagać”. Jak informuje Jan Kutkowski, dokładny wynik licytacji zostanie podany we wtorek. Wiadomo natomiast, że ok. 15 obrazów przeznaczonych na aukcje jeszcze można kupić. Zainteresowani mogą się zgłosić do radomskiej Łaźni. Współorganizatorami aukcji była Caritas Diecezji Radomskiej i Łaźnia.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Wolontariusze zbierali żywność

  Ponad 2,5 tony żywności udało się zebrać podczas 13 ogólnopolskiej Zbiórki Żywności Caritas. Zbiórka przebiegała pod hasłem „Tak Pomagam”. Została przeprowadzona 9 i 10 marca.

 • Radomianie okazali solidarność z potrzebującymi

  Czapki, kurtki, buty i słodycze trafiły do Schroniska dla Bezdomnych Kobiet Caritas i dwóch radomskich noclegowni. Dary zostały zebrane w ramach akcji „Coś dobrego dla potrzebującego”. Zorganizowali ją wspólnie radomska Caritas i Straż Miejska. Odzew był bardzo duży.

 • Pomoc za 1 procent

  Caritas Diecezji Radomskiej chce rozszerzyć pomoc dla chorych. Pieniądze na zakup sprzętu medycznego mają pochodzić z rozliczeń PIT, które Caritas wypełnia bezpłatnie w zamian za 1 procent od podatku dochodowego.

 • Coś dobrego dla bezdomnego

  Rozpoczęła się akcja „Coś dobrego dla potrzebującego”. To efekt współpracy radomskiej Caritas Diecezji Radomskiej i Straży Miejskiej. Organizatorzy zbiórki apelują o przekazywanie odzieży i żywności.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej