Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

105 na 105-lecie. Jubileusz Kochanowksiego

wtorek, 10 październik 2017 16:00
Dział: Wiadomości
Autor 

105 kilometrów i 105 przeczytanych tekstów. W ten sposób młodzież i nauczyciele postanowili uczcić 105. rocznicę powstania swojej szkoły, czyli VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego.

 

Od rana w parku im. Tadeusza Kościuszki trwał nietypowy bieg sztafetowy. Ale i cel był wyjątkowy: 105. rocznica powstania szkoły. Jednocześnie był to hołd dla Tadeusza Kościuszki, którego 200. rocznica śmierci wypada 15 października. Rok 2017 Sejm ogłosił Rokiem Tadeusza Kościuszki. Do udziału zgłosiło się około 500 uczniów.
- Liceum im. Jana Kochanowskiego słynie nie tylko z olimpijczyków w różnych przedmiotach. Nasi uczniowie prezentują też wysoki poziom sportowy – podkreśla Rafał Kramer, nauczyciel VI LO.
Biegaczom kibicowała cała szkoła. Może nie podczas całego biegu, bo mimo jubileuszu trzeba było wypełnić obowiązek, czyli udział w lekcjach. Trasę można też było pokonać pieszo, na rolkach, czy hulajnodze. W muszli odbył się pokaz gimnastyczny. Uczniowie postanowili uczcić jubileusz także czytając teksty literackie.
- Organizujemy artystyczną imprezę. Będą poezje i piosenki – zapowiada Adrian Szary, nauczyciel VI LO.
Pomysłodawcami imprezy byli opiekunowie Samorządu Uczniowskiego Dorota Dobrzańska, Rafał Kramer i Adrian Szary.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej