Dzisiaj jest: 5 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Nagrody dla nauczycieli od kuratorium

poniedziałek, 16 październik 2017 15:45
Dział: Wiadomości
Autor 

Ważne, żeby chciało się chcieć - mówi Anna Skrzynecka, nauczycielka z Wsoli, która dziś otrzymała Srebrny Krzyż za Zasługi. Dziś właśnie radomska delegatura kuratorium oświaty celebrowała w Radomiu Dzień Edukacji Narodowej.

Anna Skrzynecka była jednym z czterech pedagogów, którzy w poniedziałek otrzymali Srebrny Krzyż za Zasługi. Jak mówiła tuż po wręczeniu, odznaczenie to dla niej niespodzianka. - Jestem zaskoczona, nie spodziewałam się więc pełne zaskoczenie, ale i radość.

Pani Anna jest nauczycielem języka polskiego od 26 lat. Uczy we Wsoli w Zespole Szkolno-Przedszkolnym. - Jestem nauczycielem z powołania. Wiem, że każdy tak mówi, ale ja naprawdę to czuję i zawsze staram się przekazać uczniom moją maksymę – mówi Anna Skrzynecka. - Najważniejsze, żeby chciało się chcieć. Jak już się to osiągnie, to potem będzie łatwiej – dodaje.

Srebrne Krzyże Zasługi był jednymi z wielu odznaczeń przyznanych w poniedziałek w Zespole Szkół Muzycznych nauczycielom. Uroczystość zorganizowała radomska delegatura Kuratorium Oświaty. Pedagodzy zostali też odznaczeni medalami za długoletnią służbę, Medalami Komisji Edukacji Narodowej, a także nagrodami ministra edukacji narodowej i mazowieckiego kuratora oświaty. - To nagrody za trud, zaangażowanie, ale i osiągnięcia jakie mają na koncie nauczyciele i dyrektorzy – mówi Mazowiecka Kurator Oświaty, Aurelia Michałowska.

Przypadający na 14 października Dzień Edukacji Narodowej ustanowiono w 1972 roku. Upamiętnia on utworzoną w 1773 roku Komisję Edukacji Narodowej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej