Dzisiaj jest: 5 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Darmowa żywność dla większej liczby osób?

środa, 18 październik 2017 15:25
Dział: Wiadomości
Autor 

Od tego roku obowiązują wyższe progi dochodowe dla osób, które chcą skorzystać z darmowej żywności. Dzięki temu z pomocy będą mogli skorzystać m.in. emeryci i renciści, którzy w poprzednich latach się nie kwalifikowali.

 

W ramach podprogramu Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2017 Radomski Bank Żywności ma do rozdania prawie 1300 ton żywności w 19 asortymentach. Tę żywność potrzebującym będą przekazywały różnego rodzaju organizacje. Bank żywności w Radomiu rozpoczął już wydawanie artykułów spożywczych organizacjom. - Planujemy, że ta żywność będzie za pośrednictwem współpracujących z nami organizacji przekazana dla 25 600 osób – mówi Krzysztof Sokołowski, dyrektor Radomskiego Banku Żywności.

Pracownicy Radomskiego Banku Żywności mówią jednak o tym, że nie zawsze spotkają się z dobrą reakcją beneficjentów. - My nie oczekujemy wdzięczności, ale przykro jest gdy spotyka się z czarną niewdzięcznością. Organizacje często mówią nam o tym, że niektórzy korzystający z tej pomocy mają bardzo roszczeniową postawę – mówi Anna Głogowska z Radomskiego Banku Żywności.

Żeby skorzystać z pomocy trzeba mieć skierowanie z ośrodka pomocy społecznej. Wydawane jest ono osobom, które spełniają kryteria finansowe. Od tego roku obwiązują wyższe progi dochodowe. Dla osoby w rodzinie to kwota 1028 złotych netto, a dla osoby samotnie gospodarującej – 1268 złotych. Kwoty są wyższe o mniej więcej 300 złotych niż w poprzednim roku. Dzięki temu z pomocy żywnościowej będą mogli skorzystać emeryci i renciści, którzy w poprzednich latach – ze względu właśnie na przekroczenie progu dochodowego – nie kwalifikowali się do programu.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej