Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Matylda została w Polsce

czwartek, 28 maj 2015 15:48
Dział: Wiadomości
Autor 

Koniec walki pani Małgorzaty Favorito o pozostawienie jej córki w Polsce. Uprawomocnił się wyrok sądu okręgowego, który pozwolił na to, aby córka pani Małgorzaty została w kraju.

Jak informowaliśmy, ojciec dziewczynki żądał wydania Matyldy do Australii. W pomoc dla pani Małgorzaty zaangażowała się między innymi posłanka Marzena Wróbel. Radomianka chwytała się każdej deski ratunku. Protest zorganizowany przed Sądem Okręgowym w Radomiu w listopadzie zeszłego roku miał zwrócić uwagę na sprawę pani Małgorzaty, która przed radomskimi sądami toczyła walkę ze swoim mężem o ich córkę Matyldę. Małgorzata Favorito uciekła z Australii razem ze swoją córką przed mężem, który – jak twierdzi – znęcał się nad nią. Sprawa swój finał znalazła przed sądem. - Bez wsparcia mediów, bez wsparcia mieszkańców losy tej sprawy mogły być różne – mówi dziś posłanka Marzena Wróbel. Bo sąd rejonowy nakazał w I instancji aby pani Małgorzata wydała Matyldę ojcu do Australii. Wyrok oparto na jednym z artykułów Konwencji Haskiej, zgodnie z którym dziecko powinno zostać oddane do kraju, z którego zostało wywiezione. Posłanka zwracała jednak uwagę na inny artykuł tej samej konwencji. Artykuł zakładający wyjątki. - Są takie sytuacje, kiedy absolutnie nie powinno się godzić na powrót dziecka do kraju, z którego zostało wywiezione – wyjaśnia Marzena Wróbel. - Są to takie sytuacje, które - najogólniej mówiąc - działałyby na szkodę dziecka – dodaje posłanka. Ostatecznie sąd okręgowy oddalił wniosek ojca Matyldy i pozwolił pani Małgorzacie na to, aby razem z córką pozostała w Polsce. - Jesteśmy szczęśliwi i bezpieczni. Chcę podziękować pani poseł za wsparcie i pomoc – mówi Małgorzata Favorito. Wyrok sądu okręgowego jest prawomocny.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Paweł Górak walczy w sądzie o przywrócenie go do pracy

  Paweł Górak, były komendant Straży Miejskiej w Radomiu, domaga się w Sądzie Pracy przywrócenia go do pracy w Straży Miejskiej. Taką możliwość wyklucza prezydent Radosław Witkowski, która jak mówi: całkowicie utracił zaufanie do Pawła Góraka.

 • Sąd unieważnił wyroki z PRL.

  Radomski sąd unieważnił dziś wyrok wydany przez PRL-owskie organy wobec Jerzego Stępnia. Jerzy Stępień, późniejszy przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego, skazany został za złożenie w 1988 roku kwiatów pod pomnikiem Czerwca '76. Wniosek o unieważnienie decyzji sprzed 30 lat złożył IPN.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej