Dzisiaj jest: 28 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Dawna kancelaria na cmentarzu już po remoncie

sobota, 28 październik 2017 15:22
Dział: Wiadomości
Autor 

Zakończył się remont budynku starej kancelarii na cmentarzu przy ulicy Limanowskiego. Prace kosztowały 800 tysięcy złotych. Połowa tej kwoty pochodziła z unijnego wsparcia.

 

Budynek starej kancelarii na cmentarzu przy ulicy Limanowskiego ma ponad 100 lat. I od dawna wymagał remontu. - Obiekt zmienił się całkowicie, został wyremontowany i z zewnątrz i z wewnątrz, zostały zrobione iniekcja, izolacja pozioma, pionowa, wymiana dachu, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, odwodnienie – wylicza ks. Andrzej Tuszyński, proboszcz parafii św. Wacława.

Prace zostały wykonane w ramach unijnego projektu remontu obiektów skarlanych. W Radomiu, w ramach wspólnego wniosku, takie remonty przeprowadzono w kościele Najświętszego Serca Jezusowego, w dawnym klasztorze Sióstr Benedyktynek oraz właśnie na terenie cmentarza. - Na ten budynek zostało przeznaczone 400 tys, a koszt całego przedsięwzięcia to 800 tysięcy. Dofinansowanie unijne w formie 50% spowodowało to, że ten budynek został wyremontowany – mówi ks. Andrzej Tuszyński.

I ten remont udało się ten zrobić wcześniej, niż początkowo planowano. Bo prace przy starej kancelarii miały być przeprowadzone w przyszłym roku w czerwcu. Ale parafia naciskała, żeby ten remont przyspieszyć. - Dlatego, że ten budynek będzie pełnił funkcje społeczne. Będą się tu mieściły publiczne toalety, na dobrym poziomie, jako mieszkańcy tego miasta nie będziemy wstydzili się przed gośćmi, którzy przyjeżdżają z różnych stron Polski i zza granicy na groby swoich bliskich. Tu będzie miał swoją siedzibę także społeczny Komitet Ochrony Cmentarza – mówi
ks. Andrzej Tyszyński.

Będą tu także pomieszczenia techniczne wykorzystywane do obsługi cmentarza. W jednym z pomieszczeń od czerwca będzie można skorzystać z cyfrowej bazy metryk diecezji.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej