Dzisiaj jest: 10 Czerwca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Bogumił, Małgorzata, Edgar

Będzie nowy przewoźnik? Port Lotniczy rozmawia

poniedziałek, 30 październik 2017 17:39
Dział: Wiadomości
Autor 

Spółka Port Lotniczy Radom ujawniła, że prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym przewoźnikiem, który miałby zastąpić na radomskim lotnisku linie lotnicze Sprint Air. Komunikat o rozmowach spółka zamieściła na swojej stronie internetowej.

 

Komunikat spółki Port Lotniczy Radom o rozmowach prowadzonych z nowym przewoźnikiem zelektryzował radomian. Radomska spółka informuje, że kończy rozmowy z nowym przewoźnikiem, który już wkrótce uruchomi loty z lotniska na Sadkowie. Ale w komunikacie uwagę zwraca jedno zdanie: „Priorytetem dla Portu Lotniczego Radom jest znaczące zwiększenie liczby pasażerów, poprzez obsługę większych niż dotychczas samolotów.” Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, nowy przewoźnik początkowo ma realizować loty samolotami typu ATR , Bombardier Dash Q-400 lub Embraer. Spółka Port Lotniczy Radom nie podaje konkretnego terminu, kiedy poinformuje o nazwie nowego przewoźnika. Z komunikatu dowiadujemy się, że zrobi to w najbliższym czasie. Bardziej konkretny jest Wiesław Wędzonka, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej i radny Platformy Obywatelskiej. - Myślę, że jeszcze w tym tygodniu, ale to zależy od wielu czynników. Od tego jak zarząd i prezydent dogadają się z przedstawicielami firm – mówi Wiesław Wędzonka, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu. Tymczasem komunikatem spółki Port Lotniczy Radom zaskoczony jest Jakub Kowalski, szef kancelarii Senatu i radny Prawa i Sprawiedliwości. - Czasami lepiej nie mówić nawet wtedy kiedy nie zdradza się konkretów, ale coś się sygnalizuje. To budzi pewien niepokój wśród tych, którzy zobowiązali się do zachowania poufności – mówi Jakub Kowalski, radny Prawa i Sprawiedliwości. Prezydent Radosław Witkowski także potwierdza, że rozmowy z nowym przewoźnikiem trwają i są zaawansowane. Nazwy przewoźnika prezydent nie ujawnia.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • Modlin komentuje rekomendację Radomia

  „To kampania samorządowa lub żart primaaprilisowy” - tak audyt firmy ARUP według którego lotnisko w Radomiu a nie w Modlinie jest korzystniejszym wyborem dla PPL jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie, komentuje Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej