Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

Marsz dla życia i rodziny

piątek, 29 maj 2015 15:23
Dział: Wiadomości
Autor 

Marsza dla życia i rodziny odbędzie się w Radomiu w najbliższą niedzielę. Radom jest jednym ze 140 miast w kraju, w których odbędą się takie marsze.

Hasło tegorocznego marszu to „Rodzina – wspólnota – Polska”. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na rodzinę i jej wartość, a także na to, że ta wartość jest niedoceniana przez polskie ustawodawstwo. Jak mówią, w Polsce brakuje dobrych rozwiązań wpierających rodzinę. Komitet organizujący marsz zwraca uwagę na rodzinę, ale też i na życie. I na jego ochronę. - To jest kopia człowieka, który ma 3 miesiące – mówi Robert Dominiczak z komitetu organizacyjnego Marszu dla życia i rodziny pokazując na dłoni plastikową figurkę. - Ta istota wymaga szczególnej opieki. To jest wielkie zadanie dla rodzin, dla dorosłych – dodaje. Marsz dla życia i rodziny odbędzie się w Radomiu po raz czwarty. O godzinie 15.00 w radomskiej farze zostanie odprawiona msza święta. Potem ulicą Żeromskiego przejdą maszerujący. Na zakończenie odbędzie się piknik rodzinny. - Zapraszamy na ten marsz szczególnie rodziny, całe pokolenia. Chcemy też przekonywać młode rodziny do tego, żeby zaplanowały potomstwo, żeby nie bały się dzieci – mówi Małgorzata Górka z komitetu organizacyjnego marszu. W tym roku Marsze dla życia i rodziny odbędą się w 140 miastach w kraju.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • Marsz dla życia w Radomiu

    Ponad 2 tysiące osób wzięło udział w Marszu dla Życia i Rodziny. Marsz pod hasłem „ Życie jest bezcenne” przeszedł w niedzielę ulicami Radomia. Odbył się w mieście po raz piąty.

  • Marsz dla Życia i Rodziny w Radomiu

    „Życie jest bezcenne” - pod tym hasłem odbędzie się w Radomiu tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz odbędzie się w najbliższa niedzielę.

  • Dla życia i rodziny

    Marsz dla życia i rodziny przeszedł w niedzielę ulicami miasta. Radomianie szli w nim całymi rodzinami. Tak pokazali, że życie i rodzina są dla nich najważniejsze.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej