Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Najlepsi młodzi dziennikarze

piątek, 29 maj 2015 15:30
Dział: Wiadomości
Autor 

To niełatwy konkurs, wymaga szybkich reakcji i spontanicznego działania. W tym roku został zorganizowany już po raz XXIII. Znamy laureata tegorocznego, Międzygimnazjalnego Konkursu Dziennikarskiego.

Na podstawie przedstawionych fotografii musieli opowiedzieć historię, tak żeby zainteresować wydawcę gazety. To było jedno z zadań jakie postawiono przez finalistami XXIII Międzygimnazjalnego Konkursu Dziennikarskiego. Były też zadania związane z radiem i telewizją. Wszystkie niełatwe, ale żeby dojść do finału trzeba było się również mocno wysilić. - W I etapie należało napisać dowolny tekst publicystyczny, a w następnym przygotować prezentację i wypowiedz ustną – opowiada Filip Starzomski z Europejskiego Gimnazjum Językowego, finalista konkursu. Konkurs ma rozwijać umiejętności autoprezentacji, posługiwania się językiem polskim, ale też i wnikliwej obserwacji życia lokalnych społeczności. Konkurs organizuje publiczne gimnazjum numer 5. Jak mówi dyrektorka szkoły, z roku na rok uczestnicy prezentują coraz lepszy poziom. - Młodzież, obserwując życie publiczne, coraz lepiej radzi sobie z autoprezentacją. Co ciekawe, wielu uczestników wybiera w przyszłości takie zawody, które umożliwiają im właśnie autoprezentację - opowiada Jolanta Bilska-Sulima, dyrektor PG 5 w Radomiu. Poczynania finałowe oceniało jury – dziennikarze lokalnych mediów. Pierwszą nagrodę przyznano Filipowi Starzomskiemu. Laureat – jak sam mówi – nie planuje związać przyszłości z dziennikarstwem. Jest to jednak jego wielka pasja. - Podoba mi się to, że możemy przedstawić szerszej liczbie osób swój światopogląd i wypowiedzieć się szerzej na dany temat – mówi Filip Starzomski. II miejsce w konkursie zajął Marek Wiśniewski, a III Anna Nowak. Na najlepszych czekały oczywiście nagrody.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

 • Radom na 8. miejscu, wygrał Zamość

  Radom zajął 8 miejsce w konkursie Świeć się z Energą. Zwyciężył Zamość, który zdobył prawie 75 tys. głosów. Do Radomia, jako jednego z finalistów konkursu, trafi sprzęt AGD o wartości 10 000 zł

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej