Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

I ty możesz pomóc. Akcja dla Miłoszka

czwartek, 02 listopad 2017 17:00
Dział: Wiadomości
Autor 

W niedzielę pomagamy małemu Miłoszkowi. Chłopiec cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Rehabilitacja i leczenie są bardzo kosztowne. Akcję charytatywną organizuje kręgielnia Platinium pod patronatem TV Dami.

 


Miłosz ma 3,5 roku i choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Z miesiąca na miesiąc te mięśnie, bez rehabilitacji, stają się coraz słabsze. Ta rehabilitacja kosztuje. Kosztuje też leczenie. - Miłoszek dostał w tym roku lek, o który walczyliśmy dwa lata, wcześniej nie było szansy, teraz szansa pojawiła się we Francji, gdzie lek jest refundowany. Lek jest podawany do rdzenia kręgowego, w zastrzyku, który Miłosz musi brać co cztery miesiące – mówi Agata Wasilewska, mama Miłosza.

 

Ten lek zatrzymuje postępy choroby. Jest ważny, bo bardzo pomaga chłopcu. - Miłosz zaczyna powoli wykonywać te rzeczy, które wykonywał jeszcze dwa i pół roku temu gdy nie było jeszcze tak naprawdę pierwszych oznak choroby, czyli powoli zaczyna raczkować, klękać przy meblach, no i chodzenie, wcześniej było z podparciem, niepewne, przewracał się, teraz zaczyna być coraz mocniejsze – mówi mama Miłosza.

 

Sam lek jest refundowany. We Francji. Więc teraz większość czasu rodzice i Miłosz spędzają właśnie tam. Ale pobyty w szpitalu i podawanie leku jest płatne. Za każdym razem ok. 2 tys. euro, czyli ok. 8 tysięcy złotych. - Jest ciężko, ale dzięki akcjom, zbiórkom które organizują ludzie dobrego serca, puszki, które stoją w różnych miejscach, wpływy na konto podane na stronie Miłosza na Facebooku, tak bardzo nas motywują, dają wsparcie. Musimy walczyć, dajemy jakoś sobie radę – mówi Agata Wasilewska.

 

Właśnie taka akcja na rzecz Miłosza odbędzie się w najbliższą niedzielę w fitness Platinium. - Tego dnia, po wykupieniu jednorazowego wejścia, to będzie w formie cegiełki, wszystkie środki będziemy zbierali dla Miłoszka. Będzie można wtedy korzystać z klubu od 8.00 do 20.00 – mówi Anna Sznejfus z Kręgielni i Fitness Platinium.

 

Organizatorzy zaplanowali także trzy maratony sportowe, zaczną się o godzinie 12.00. - Będzie zumba, będzie yoga oraz hard workout – wylicza Anna Sznejfus.

W akcję zaangażowały się także radomskie kluby sportowe i przedsiębiorcy. 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zagrali dla Miłoszka

  Było to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Po raz czwarty kręgielnia Platinium zorganizowała turniej charytatywny w kręgle. Tym razem pieniądze uzbierane podczas akcji przeznaczono na leczenie trzyletniego Miłosza.

 • Malowanie bombek 2016

  W tym roku dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie dla małego Miłosza (na jednym ze zdjęć), który choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Aukcja niebawem.

 • Bombki dla Miłoszka. Aukcja wkrótce

  Miłosz ma 2,5 roku. Choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Jego rodzice chcą rozpocząć prywatne leczenie we Francji. To właśnie Miłoszkowi dedykowana jest tegoroczna akcja malowania bombek „Przyjaciele dzieciom”.

 • 16 tys. złotych z aukcji. Artyści dla Miłosza

  „Tworzyć by pomagać”. Pod takim hasłem odbyła się charytatywna aukcja obrazów radomskich artystów. Do tej pory udało się uzbierać około 16 tysięcy złotych, ale obrazy nadal można kupować.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej