Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Filmowa gra miejska

piątek, 29 maj 2015 15:34
Dział: Wiadomości
Autor 

Już po raz trzeci w Radomiu zorganizowano Filmową Grę Miejską. Kilkanaście drużyn zmierzyło się z różnymi zadaniami związanymi oczywiście z tematyką filmową.

A wszystko zaczęło się w III liceum ogólnokształcącym. W holu uczniowie mogli obejrzeć wystawę przygotowaną specjalnie na Filmową Grę Miejską. W tym roku w grze wzięło udział wielu uczniów zarówno z gimnazjów jak i szkół ponadgimnazjalnych z Radomia i okolic. - Spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem - mówi Jarosław Basaj, regionalny lider Filmoteki Szkolnej. - Jest 11 drużyn. Kilku musieliśmy odmówić bo zgłosiły się już po terminie – dodaje. W przygotowanie gry zaangażowali się sami uczniowie. To oni wyznaczyli szlak, którym mieli podążać uczestnicy, także zadania. Na mapie tegorocznej gry znalazły się liczne placówki kultury, między innymi muzeum Malczewskiego, MCSW Elektrownia czy biblioteka. Wszytko po to żeby uczniów zainteresować nie tylko filmem, ale i lokalną kulturą. Zresztą film to pasja większości młodych uczestników tej zabawy. - Lubię oglądać dużo filmów, szczególnie polskich, starszych, nie nowości. One są dużo bardziej interesujące – mówi Dominik, uczeń Publicznego Gimnazjum w Jedlni. A w tej grze zadania powiązano z wieloma polskimi filmami. Między innymi z „Panem Tadeuszem” czy „Misiem”. - Uczestnicy musieli napisać scenariusz filmowy, mieli za zadanie wcielić się w postaci filmowe, znaleźć chętnych mieszkańców, którzy mogliby z nimi odtańczyć poloneza pod teatrem – wylicza Jarosław Basaj. A na samym początku gry wymyślić nazwę i logo dla własnej grupy. Filmową Grę Miejską organizowało w tym roku 16 miast w kraju. Imprezie patronuje między innymi Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dziś film jest obecny w podstawie programowej nauczania. Uczniowie na maturze muszą się wykazać między innymi wiedzą z twórczości Kieślowskiego, Zanussiego czy Wajdy, zatem ta gra to bardzo przydatna nauka przez zabawę.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

 • Radom na 8. miejscu, wygrał Zamość

  Radom zajął 8 miejsce w konkursie Świeć się z Energą. Zwyciężył Zamość, który zdobył prawie 75 tys. głosów. Do Radomia, jako jednego z finalistów konkursu, trafi sprzęt AGD o wartości 10 000 zł

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej