Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Pieski z dala od piaskownic

piątek, 29 maj 2015 15:37
Dział: Wiadomości
Autor 

350 ton piasku w radomskich piaskownicach wymienił w ostatnich dniach Zakład Usług Komunalnych. Piasek jest czysty, ma atest. Problem w tym, że w piaskownicach bawią się nie tylko dzieci, ale też i czasem psy.

Mali miłośnicy formowania babek z piasku mogą teraz śmiało korzystać z 60 piaskownic znajdujących się na radomskich placach zabaw. Zakład Usług Komunalnych zakończył niedawno wymianę piasku w radomskich piaskownicach. - W sumie do uzupełnienia zużyliśmy blisko 350 ton piachu. Koszt wymiany to 6,5 tysięcy złotych – informuje Marcin Walasik, rzecznik Zakładu Usług Komunalnych w Radomiu. Teraz trzeba tylko dbać o czystość piasku, żeby zabawa była bezpieczna. To nie takie oczywiste, bo nie wszyscy stosują się do regulaminów placów zabaw. - Nasi pracownicy często widzą jak na place wchodzą właściciele z psami. Apelujemy żeby tego nie robili – mówi Marcin Walasik. Bo pieski w piasku mogą załatwiać swoje potrzeby, a tym samym powodować duże zagrożenie dla bawiących się tu dzieci. - Piasek zanieczyszczony odchodami zwierząt jest niebezpieczny dla ludzi, dzieci. W odchodach znajdują się pasożyty, które mogą wywołać niebezpieczne choroby, takie jak toksoplazmoza - informuje Małgorzata Gregorczyk, rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Radomiu. Sanepid wizualnie ocenia czystość paców zabaw, sprawdza także atesty urządzeń do zabawy i samego piasku. Za badanie samego piasku odpowiedzialni są zarządzający, czyli na przykład spółdzielnie mieszkaniowe. W ostatnich latach radomskie place zabaw znacznie zmieniły swoje oblicze. Teraz w dużej mierze to nowoczesne, duże place z atestowanymi urządzeniami do zabaw. Są bezpieczne. Jeśli się odpowiednio o nie dba.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej