Dzisiaj jest: 10 Czerwca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Bogumił, Małgorzata, Edgar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Wyniki tegorocznej kwesty

sobota, 04 listopad 2017 14:28
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 23 tysiące złotych uzbierał Społeczny Komitet Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego w Radomiu podczas tegorocznej kwesty. To mniej niż rok temu, ale w tym roku kwesta była krótsza. Pogoda też nie sprzyjała.

Była to już 33 kwesta organizowana przez Społeczny Komitet Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego w Radomiu. Początkowo zapowiadała się bardzo dobrze – informował prezes komitetu w dniu 1 listopada. - Jestem zaskoczony pozytywnie, bo ludzie dają coraz więcej. Mamy już teraz spore datki. Mam nadzieję, że bardzo wysoka będzie kwota, którą uzbieramy – mówił Jerzy Przyborowski, przewodniczący Społecznego Komitetu Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego w Radomiu.

Tegoroczny wynik kwesty nie jest jednak tak duży jak ubiegłoroczny. W tym roku do puszek wrzucono w sumie ponad 23 tysiące złotych. Tymczasem rok temu było to ponad 33 tysiące złotych. Ale w ubiegłym roku kwesta była dłuższa. Trwała aż 4 dni. W tym roku zbiórkę prowadzono przez dwa dni. I w tym roku pogoda nie sprzyjała. Stad być może gorszy od ubiegłorocznego wynik zbiórki. Niemniej, komitet dziękuje za wszystkie datki. Część uzbieranej kwoty zostanie przeznaczona na podjęcie kolejnej renowacji, ale też na uzupełnienie płatności za tegoroczne prace.

Na radomskim cmentarzu komitet prowadzi kwesty od 22 lat. W tym czasie uzbierano ponad 620 tysięcy złotych. Rekordowa była kwesta przeprowadzona w 2015 roku, kiedy to do puszek trafiło w sumie 50 tysięcy złotych. Komitet stawia sobie za cel odnowę zabytkowych, ale zniszczonych grobów. Obecnie – jak informuje - na pilną renowację w kolejnych latach czeka blisko 350 nagrobków wpisanych do rejestru ochrony zabytków Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej