Dzisiaj jest: 6 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Dorota, Bohdan, Ksenia
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Sprzęt dla kardiologii za dwa miliony złotych

czwartek, 09 listopad 2017 16:53
Dział: Wiadomości
Autor 

Nowoczesny aparat RTG z ramieniem „C” i system telemetrii. To tylko przykład sprzętów, które niebawem trafią na oddział kardiologii szpitala miejskiego. Lecznica otrzymała dofinansowanie na zakupy.

 

Dzięki systemowi telemetrii znacznie poprawi się komfort pacjentów przebywających na oddziale kardiologii Radomskiego Szpitala Specjalistycznego – informuje rzecznik tej lecznicy. - Jest to taki system, który pozwoli monitorować pracę układu krążenia i serca naszych pacjentów – mówi Elżbieta Cieślak, rzecznik RSzS . - Ale chorzy będą mogli swobodnie poruszać się po oddziale. W przypadku wystąpienia zaburzeń system wyśle alarm do stacji monitorowania. Lekarze będą mogli podjąć czynności diagnostyki i leczenia pacjenta – opowiada rzecznik.

System telemetrii zostanie zakupiony dzięki dofinansowaniu, jakie gminie przyznała Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. - Całkowita wartość projektu to 2 miliony złotych. Z tych 2 milionów, 1,5 miliona stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego – informuje Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Oprócz systemu telemetrii w planach jest też zakup dla oddziału kardiologii m.in. aparatu RTG z ramieniem typu „C”, echokardiografu obrazującego układ krążenia w wymiarze 4D i stołu do testów pochyleniowych, który pozwala na diagnostykę omdleń podczas zmiany pozycji z leżącej na stojącą. Nowa aparatura ma być uzupełnieniem sprzętu wykorzystywanego przez lekarzy z oddziału.

Obecnie trwają procedury związane z podpisaniem umów na dofinansowanie i procedury przetargowe. Nowy sprzęt ma trafić na oddział w ciągu najbliższych miesięcy.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Zmiany na parkingu przy szpitalu miejskim

  Od poniedziałku obowiązują zmiany na parkingu przy szpitalu miejskim. Zarząd zdecydował o wdrożeniu nowego systemu. Często się zdarzało, że miejsca postoje był zajmowane przez auta nieuprawnione lub w niekontrolowanym czasie.

 • Radomska szpitale grają z WOŚP

  W szpitalu na Józefowie już dziś rozpoczęła się WOŚP. Za datek wrzucony do puszki odwiedzający mogli skorzystać z badania np. poziomu cholesterolu czy cukru. Radomskie szpitale przekonują, że warto grać z Orkiestrą.

 • W szpitalach „mniej komfortowo, ale nie ma paraliżu”

  Jak zapowiadali, tak zrobili. Lekarze zarówno ze szpitala mazowieckiego na Józefowie, jak i miejskiego przy ul. Tochtermana wypowiedzieli klauzule opt-out. Dla szpitali to problem, ale – jak zapewniają – wypowiedzenia nie spowodują teraz paraliżu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej