Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Rozpoczął się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

poniedziałek, 13 listopad 2017 16:20
Dział: Wiadomości
Autor 

Wydarzenia w ramach Tygodnia Prtzedsiębiorczości odbywają się także w Radomiu. Dziś na Uniwersytecie Technologiczno – Humanistycznym ten radomski cykl został zainaugurowany.

 

W samym Radomiu oraz w okolicy działa około 40 tysięcy podmiotów gospodarczych. Różnych. Od jednoosobowych działalności, przez spółki cywilne, jawne, do dużych firm zatrudniających po kilkadziesiąt, czy nawet kilkaset osób. W ciągu ostatnich lat radomska gospodarka stopniowo nabiera tempa. - Radomska gospodarka rowija się coraz lepiej, poprzez malejące bezrobocie. Widzimy to poprzez wzrost wpływów do budżetu miasta. Widzimy poprzez inwestycje realizowane w naszym mieście. Mogę z optymizmem powiedzieć, że radomska gospodarka rozwija się bardzo dobrze – uważa Jerzy Zawodni, wiceprezydent Radomia.

Teoretycznie Radom nadal ma dosyć wysokie bezrobocie. W praktyce – pracodawcom coraz trudniej znaleźć pracowników. Potrzebni są automatycy, mechanicy, budowlańcy, elektronicy, informatycy. W wielu wypadkach najlepiej ze znajomością języków. Młodzi ludzie często nawet nie wiedzą, jakie możliwości stawia przed nimi radomski przemysł. Wiele firm oferuje całkiem przyzwoite wynagrodzenie, możliwość rozwoju, a niektóre szukają nawet pracowników do swoich biur w Niemczech czy... na Florydzie.

Właśnie po to organizowane są takie spotkania jak to. Biznesmenów ze studentami. Ale chodzi także o to, żeby promować wśród młodych przedsiębiorczość. - Chcemy aby młodzi ludzie, ale także przedsiębiorcy, którzy już funkcjonują mieli możliwość spotkania się, porozmawiania i przekazania swojego doświadczenie I wedzy tym, którzy dopiero zaczynają. Bo każdy nowy, młody przedsiębiorca w naszym mieście to dodatkowe miejsca pracy, a na tym nam bardzo zależy – mówi Jerzy Zawodnik.

Organizatorzy zapraszają do udziału w radomskich wydarzeniach organizowanych w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

We wtorek, 14 listopada m.in. spotkanie na temat “Jak prowadzić trudne rozmowy z pracownikami” oraz słowo o “Rewolucji w ochronie danych osobowych w biznesie”. W środę m.in. wykłady na temat budowania silnej marki i internetowej rewolucji Google.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • 5 mln złotych z budżetu państwa dla radomskiego uniwersytetu

  Poprawkę do budżetu zgłosili posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę i wyposażenie laboratoriów potrzebnych do kształcenia na nowo utworzonym kierunku lekarskim.

 • Pięć uczelni na rzecz wojska

  Konsorcjum COP, którego współzałożycielem jest Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny, powiększyło się o dwie akademie morskie. Cel grupy to współpraca z polskim przemysłem zbrojeniowym.

   

   

  Do Konsorcjum COP Tradycja, Obronność dołączyły Akademie Morskie w Gdyni i Szczecinie. W sobotę w Radomiu odbyło się podpisanie umowy rozszerzającej grupę o nowe uczelnie. Konsorcjum powołały 1 września trzy szkoły wyższe: Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny, Politechnika Rzeszowska i Politechnika Świętokrzyska w Kielcach.
  - Dowiedzieliśmy się, że Polska Grupa Zbrojeniowa posiada stocznie marynarki wojennej. Dlatego zaproponowaliśmy przystąpienie do Konsorcjum akademiom w Gdyni i Szczecinie – mówi Zbigniew Łukasik, rektor UT-H.
  Współpraca pięciu uczelni poszerza możliwości współpracy z Polską Grupa Zbrojeniową.
  - Współpraca pięciu uczelni stawia nasze szkoły w zupełnie innej, lepszej pozycji w polskim szkolnictwie – podkreśla Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej.
  Zlecenia na rzecz zbrojeniówki oznaczają nowe kontrakty, czyli po prostu pieniędzy dla uczelni.
  - Udział w projektach Ministerstwa Obrony Narodowej to nowe źródło finansowania – zapewnia Wojciech Ślączka, rektor AM w Szczecinie.
  Działalność Konsorcjum to również szansa dla studentów. Realizacja badań poszerza możliwości zatrudnienia dla absolwentów.
  - Ukończenie uczelni, która uczestniczy w pracach Konsorcjum, podnosi wartość oferty jaką składa student starający się o pracę - przekonuje Janusz Zarębski, rektor AM w Gdyni.
  Przemysł zbrojeniowy wymaga badań w wielu dziedzinach, m.in. elektronice, czy mechanice.
  - Efekty prac badawczych wzbogacają nasz proces dydaktyczny – zaznacza Wojciech Ślączka.
  Nazwa konsorcjum nawiązuje do Centralnego Okręgu Przemysłowego. Siedziby uczelni, które powołały grupę, znajdują się na terenie COP. Jak zapewniali rektorzy do konsorcjum mogą dołączyć kolejne uczelnie.

   

 • Rektor UTH wyjaśnia sprawę odwołanego koncertu.

  „To miało być zwykłe szkolenie, a nie koncert muzyczny” - mówi prof. Łukasik, rektor radomskiego uniwersytetu odnosząc się do odwołanego koncertu Stachurskiego. Koncert miał się odbyć w auli UTH.

 • Stachursky odwołał występ w Radomiu. Winny UTH?

  Jacek Stachursky, wykonawca muzyki dance musiał odwołać występ w, który miał się odbyć w niedzielę w auli głównej radomskiego uniwersytetu. Powód? Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, uczelnia nie wywiązała się z umowy podpisanej z firmą organizującą koncert.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej