Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Konkurs wiedzy czytelniczej. Bohaterem T. Kościuszko

sobota, 18 listopad 2017 15:00
Dział: Wiadomości
Autor 

Drużyna z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu zwyciężyła w konkursie czytelniczym poświęconym Tadeuszowi Kościuszce. W zmaganiach wzięły udział drużyny z siedmiu radomskich placówek.

 

Głównym celem konkursów organizowanych przez 42 Bazę Lotnictwa Szkolnego jest upowszechnianie wiedzy o wybitnych Polakach, uczestnikach walk o niepodległość. Tym razem był to Tadeusz Kościuszko. I nie chodziło tylko o wiedzę szkolną, a dużo bardziej pogłębioną. W finale konkursu rywalizowało ze sobą siedem drużyn. W każdym z dwóch etapów uczestnicy musieli odpowiedzieć na pięć pytań. - Ku naszemu zaskoczeniu wiedza młodzieży była bardzo, bardzo wysoka, znali bardzo wiele szczegółów. Myśleliśmy, że będzie troszeczkę gorzej, ale młodzież sobie wspaniale poradziła – mówi mjr Łukasz Baranowski, oficer prasowy 42. BLSz w Radomiu.

Ostatecznie trzecie miejsce zajęła drużyna z PSP nr 10 im. Lotników Polskich. Drugie miejsce przypadło w udziale zespołowi z III Liceum Ogólnokształcącego im. płka Dionizego Czachowskiego. Najlepsi okazali się gospodarze, czyli drużyna wystawiona przez 42 Bazę Lotnictwa Szkolnego. - Trzeba było długo przygotowywać się do tego konkursu, to był ciężki miesiąc pracy, zwłaszcza, że równolegle mieliśmy wiele nnych przedsięwzięć tutaj w jednostce. Nie było nam łatwo wrócić do czasów, kiedy chodziliśmy regularnie do szkoły i znowu odtwarzać jakieś sytuacje związane z Tadeuszem Kościuszką w poszerzonym zakresie, bardzo szczegółowym czasami – mówi szer. Anna Bębenek z 42 BLSz.

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe ryngrafy i dyplomy. Dla drużyn, które stanęły na podium były także nagrody rzeczowe. Dla wszystkich zaś zgrała orkiestra wojskowa.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej