Dzisiaj jest: 28 Marca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Rusza budowa trasy N-S

czwartek, 30 listopad 2017 15:44
Dział: Wiadomości
Autor 

Władze Radomia skierowały dziś wniosek do dziennika urzędowego Unii Europejskiej w sprawie budowy trasy N-S. Budowa I etapu ma się zakończyć pod koniec przyszłego roku. Całej trasy N-S – w 2020 roku.

 

Ze względu na wielkość szacunkowej kwoty przetargu (władze miasta nie chcą na razie podawać jaka to kwota), konieczne jest wdrożenie procedury unijnej. Dlatego w czwartek – jak zapowiedział prezydent Radomia Radosław Witkowski – skierowany miał zostać wniosek do dziennika urzędowego Unii Europejskiej o rozpoczęcie procedury przetargowej dotyczącej budowy I etapu trasy N-S. - Ten tryb nakłada na nas 40-dniowy termin składania ofert. Zatem do 16 stycznia będziemy przyjmowali oferty. 16 stycznia otworzymy je – dodaje Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

I etap to budowa odcinka drogi o długości 1100 metrów pomiędzy ulicą Żeromskiego, a rondem Mikołajczyka. Nowa trasa ma odciążyć zakorkowane centrum Radomia. - Przez ul. 25 Czerwca na dobę przejeżdża ponad 24 tysiące samochodów. To wartości godne europejskich miast – informuje Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Jak dodaje, trasa N-S otworzy także nowe relacje dla kierowców. Ułatwi dojazd m.in. na trasie dworzec – Glinice, os. Nad Potokiem – Glinice, a także dworzec – os. Nad Potokiem. - Tych relacji dziś nie ma, lub trzeba nadrobić dużo trasy, żeby dojechać w te miejsca. Budowa trasy N-S rozwiąże ten problem – mówi Radosław Witkowski.

Budowa I odcinka trasy N-S ma się zakończyć w grudniu 2018 roku. Finał II etapu zaplanowano na rok 2019, a III, czyli ostatni etap budowy trasy N-S w Radomiu ma się zakończyć w 2020 roku.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej