Dzisiaj jest: 30 Października 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Zenobii, Edmunda, Przemysława

Ruszył proces Piotra W. oskarżonego o morderstwo

czwartek, 30 listopad 2017 15:51
Dział: Wiadomości
Autor 

Przed Sądem Okręgowym w Radomiu rozpoczął się proces Piotra W., oskarżonego o morderstwo swojej żony Danuty Wielochy. Do zabójstwa doszło w grudniu 2016 roku. Piotrowi W. grozi dożywocie.

 

Dziennikarze mogli być obecni na rozprawie tylko podczas odczytywania aktu oskarżenia. O wyłączenie jawności wnioskował prokurator i oskarżyciele posiłkowi. Sąd przychylił się do tych wniosków i częściowo wyłączył jawność rozprawy. Niejawna część objęła między innymi wyjaśnienia oskarżonego oraz zeznania świadków. Piotr W. był obecny na sali podczas odczytywania aktu oskarżenia. - Oskarżam Piotra W. o to, że w dniu 11 grudnia 2016 roku w Radomiu, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Danuty Wielochy, zadał jej wielokrotnie uderzenia narzędziem tępym i twardym w lewą część głowy, powodując liczne rany tłuczono-miażdżone – czytał w akcie oskarżenia prokurator
Marcin Kwiatkowski.
Według prokuratury, Piotr W. po dokonaniu czynnej napaści na Danutę Wielochę, obciążył jej ciało betonowym bloczkiem i wrzucił do rzeki Pilicy w okolicach Białobrzegów. Ciało kobiety odnaleziono w kwietniu tego roku. W toku śledztwa Piotr W. nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu kara dożywocia.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Był świadomy kiedy zadawał ciosy

  Maciej S., który w maju ubiegłego roku zamordował swoją byłą partnerkę i jej półtorarocznego synka był poczytalny w chwili dokonywania zbrodni. Taka opinię przesłani do radomskiej prokuratury biegli.

 • Paweł Górak walczy w sądzie o przywrócenie go do pracy

  Paweł Górak, były komendant Straży Miejskiej w Radomiu, domaga się w Sądzie Pracy przywrócenia go do pracy w Straży Miejskiej. Taką możliwość wyklucza prezydent Radosław Witkowski, która jak mówi: całkowicie utracił zaufanie do Pawła Góraka.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej