Dzisiaj jest: 20 Września 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy

Koziołki lubią Radom

poniedziałek, 01 czerwiec 2015 17:36
Dział: Wiadomości
Autor 

Kolejne odwiedziny koziołka sarny w Radomiu. Przerażone zwierzę biegało po parku Leśniczówka. Koziołka schwytał ekopatrol Straży Miejskiej. Zwierzę wróciło do swojego naturalnego środowiska.

O niecodziennym gościu Straż Miejską powiadomili spacerujący po parku radomianie. Okazało się, że miasto odwiedził koziołek. Akcja schwytania koziołka do łatwych nie należała. Łowy trwały około godziny. Przerażone zwierzę próbowała bronić się i szarżowało na strażników miejskich. - To spory, rozległy teren. Ta sarenka tak biegała, że udało nam się zapędzić ją w róg i zastawiliśmy ją siatką. Udało się ją bezpiecznie odłowić. Weterynarz jest na miejscu. Zwierzę bezpiecznie trafi do środowiska naturalnego – mówi Piotr Stępień, rzecznik Straży Miejskiej w Radomiu. Zanim zwierzę odzyskało wolność zostało dokładnie przebadane przez lekarza weterynarii. - Sarny są specyficzne pod tym względem. Mają problem z sercem polegający na tym, że jeżeli się silnie zestresują, to dochodzi do uszkodzenia mięśnia sercowego, które jest nieodwracalne i zwierzę umiera – wyjaśnia Jarosław Wilk, lekarz weterynarii. To druga w ciągu ostatnich dwóch tygodni wizyta koziołka w Radomiu. W połowie maja Straż Miejska schwytała młodą sarnę biegającą w okolicach ulicy Staroopatowskiej.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Interwencje strażników będą rejestrowane ?

  Radomska Straż Miejska przez ostatnie dwa tygodnie testowała nowy sprzęt. Podczas kontroli czy interwencji funkcjonariusze oprócz standardowego wyposażenia, na ulice zabierali ze sobą kamerę.

 • Paweł Górak walczy w sądzie o przywrócenie go do pracy

  Paweł Górak, były komendant Straży Miejskiej w Radomiu, domaga się w Sądzie Pracy przywrócenia go do pracy w Straży Miejskiej. Taką możliwość wyklucza prezydent Radosław Witkowski, która jak mówi: całkowicie utracił zaufanie do Pawła Góraka.

 • "Kłopot, którego nikt nie chce rozwiązać"

  To słowa z listu, jaki trafił do naszej redakcji. Starsi mieszkańcy z ul. Żeromskiego skarżą sie na samochody, które... jeżdżą po chodniku. "To jest niebezpieczne zwłaszcza dla nas, seniorów" – pisze autorka listu.

 • Bo ferie mają być bezpieczne. Pokazy na Borkach

  Nad zalewem na Borkach policja, straż pożarna i strażnicy miejscy mówili między innymi o zagrożeniach z jakimi dzieci i młodzież mogą spotkać się w czasie zimowego wypoczynku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej