Dzisiaj jest: 6 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Dorota, Bohdan, Ksenia
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Radni interweniują w sprawie centrum onkologii. Będzie kontrakt?

piątek, 01 grudzień 2017 16:53
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomskie Centrum Onkologii to nowoczesna placówka, przygotowana na kompleksowe leczenie pacjentów – zapewniają jej prowadzący. Teraz ma ograniczone możliwości, ze względu na niepełny kontrakt. Radomscy radni interweniują w sprawie RCO u ministra zdrowia.

 

Rzadko zdarza się taka jednomyślność w Radzie Miejskiej. Tym razem wszyscy radni zdecydowali się zagłosować „za” pomysłem interwencji u ministra zdrowia w sprawie Radomskiego Centrum Onkologii. Jak mówi przewodniczący rady, interwencja to odpowiedź na prośby mieszkańców. - Ten szpital jest w siatce szpitali przygotowanej przez ministra zdrowia. Mieszkańcy powinni leczyć się tutaj, a nie jeździć do Kielc czy Warszawy. Bo jest to utrudnione - mówi Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu.
Radomskie Centrum Onkologii jest przygotowane na kompleksowe leczenie pacjentów onkologicznych. Teraz jednak działa w sposób ograniczony, bo ograniczony jest kontrakt przyznany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Placówka na Wacynie otrzymuje z NFZ-u pieniądze na porady, a także chemio- i radioterapię. Nie ma kontraktu na leczenie chirurgiczne, zatem blok operacyjny jest w tej chwili niewykorzystywany. Tymczasem, jak przekonuje dyrektor medyczny centrum na Wacynie, najbardziej skuteczne leczenie, to leczenie kompleksowe w jednym miejscu. Czyli w jednym miejscu powinny być kojarzone wszystkie dostępne metody: operacje, radioterapia i leczenie farmakologiczne. - To kojarzenie jest możliwe wtedy, gdy wszyscy specjaliści działają pod jednym dachem, kiedy nie ma problemu z komunikowaniem się, a wyjaśniane problemów dokonuje się bez zbytniej straty czasu - mówi
Tadeusz Pieńkowski, dyrektor medyczny Radomskiego Centrum Onkologii.
Pismo z radomskiej Rady Miejskiej w sprawie pełnego kontraktu na leczenie w Radomskim Centrum Onkologii ma otrzymać także Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Bezpłatne badania w Radomskim Centrum Onkologii

  W Radomskim Centrum Onkologii realizowany jest program profilaktyki nowotworów głowy i szyi. Finansowany jest ze środków unijnych. Od momentu rozpoczęcia programu, specjaliści z RCO przebadali już około 800 osób.

 • Światowy Dzień Walki z Rakiem w RCO

  Konsultacje, profilaktyczne badania oferuje wszystkim zainteresowanym Radomskie Centrum Onkologi. 3 lutego, w sobotę w szpitalu odbędzie się dzień otwarty.

 • Światowy Dzień Walki z Rakiem w RCO

  Konsultacje, profilaktyczne badania oferuje wszystkim zainteresowanym Radomskie Centrum Onkologi. 3 lutego, w sobotę w szpitalu odbędzie się dzień otwarty.

 • Kopiemy sobie grób widelcem i papierosem. Lekarze ostrzegają

  Styl życia ma duży wpływ na to czy zachorujemy na raka, czy nie – przekonują lekarze. Dobrzy byłoby rzucić palenie, być aktywnym i jeść zdrowo. I badać się profilaktycznie. W Radomskim Centrum Onkologii odbyła się kolejna Akademia Onkologiczna.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej