Dzisiaj jest: 28 Listopada 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

13 milionów na radomskie inwestycje

wtorek, 02 czerwiec 2015 17:11
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 13 milionów złotych dostanie Radom z budżetu państwa na przebudowę ulicy Młodzianowskiej. Pieniądze przyjdą w dwóch ratach: w lipcu i w sierpniu.

Na początku roku władze Radomia zwróciły się do ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju Regionalnego o dofinansowanie rozbudowy węzła komunikacyjnego z przebudową ulicy Młodzianowskiej na odcinku od ulicy Gdyńskiej – to jeszcze przed torami, patrząc od centrum Radomia, do połączenia z obwodnicą. - Jest decyzja ministra finansów w porozumieniu z ministerstwem infrastruktury i po zaciągnięciu opinii samorządowe o przyznaniu Radomiowi dofinansowania w wysokości 13 milionów 207 tys. złotych – mówi Zbigniew Banaszkiewicz, pełnomocnik prezydenta Radomia do spraw kontaktów z rządem. Pieniądze trafią do Radomia w dwóch transzach: 9 milinów 600 tys w lipcu i prawie 3 miliony 600 tysięcy – w sierpniu. Radosław Witkowski za wsparcie i pomoc dziękuje premier Ewie Kopacz, a Zbigniew Banaszkiewicz podkreśla szczególny charakter współpracy radomskiego samorządu z administracją rządową. - To jest kolejny przykład, że to współdziałanie samorządu z rządem, z ministerstwami daje pewne efekty – mówi Zbigniew Banaszkiewicz. Fundusze na prace związane z budową wiaduktu w ulicy Młodzianowskiej i przedłużenia tej ulicy były zabezpieczone w tegorocznym budżecie miasta. Otrzymane dofinansowanie pozwoli zatem te zaoszczędzone 13 milionów wydać na inny cel. Na jaki, tego na razie jeszcze władze Radomia nie zdradzają. Zdradzą w przyszłym tygodniu. - W przyszłym tygodniu przekażemy kolejną dobrą informację, bo chcemy, żeby te pieniądze w całości były przekazane na rozwój i rozbudowę infrastruktury drogowej w Radomiu. O szczegółach powiemy w przyszłym tygodniu – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Prace przy budowie wiaduktu nad torami w ulicy Młodzianowskiej i przy przebudowie samej Młodzianowskiej trwają od końca ubiegłego roku. Przetargi i samą inwestycję przygotowały jeszcze poprzednie władze miasta. Za budowę jest odpowiedzialne konsorcjum firm Budromost-Starachowice i Mosty-Łódź. Wiadukt będzie miał długość blisko 200 metrów. Koszt inwestycji to ponad 60 milionów złotych. W tej chwili trwa już zalewanie betonem podpór. Kierowcy nowym wiaduktem będą mogli przejechać w drugiej połowie 2016 roku. Trwają także prace przy budowie wiaduktów w ulicy Żółkiewskiego. Tak teren tej budowy wygląda z lotu ptaka. Prace też postępują szybko. Wiadukty w Żółkiewskiego mają być gotowe w październiku, potem potrzebne będą obiory techniczne. Ale prawdopodobnie przejedziemy nimi jeszcze w tym roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • ARP zainwestuje w Radomiu 25 milionów

  ARP wybuduje na radomskich Wośnikach halę o powierzchni ponad 11 tysięcy metrów kwadratowych. Koszt inwestycji wraz z parkingiem na 250 miejsc to 25 milionów złotych.

 • Będą inwestycje nad stawem w Pionkach

  Teren nad Stawem Górnym w Pionkach zostanie zagospodarowany. Pojawią się m.in. atrakcje dla dzieci, które – jak mówi burmistrz Pionek – przyciągną całe rodziny. Inwestycja zdobyła dofinansowanie unijne.

 • Reforma edukacji w Radomiu kosztuje. Sporo

  Żeby przystosować radomską oświatę do reformy edukacji konieczne było przeprowadzenie remontów w szkołach. Dla gminy to dodatkowe, ale nie jedyne koszty. Dochodzą do tego wydatki związane np. z odprawami dla nauczycieli, którzy muszą odejść z pracy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej