Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Radomska PO chce koalicji. Żeby odsunąć PiS od władzy

poniedziałek, 11 grudzień 2017 16:42
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomscy parlamentarzyści PO nie mają wątpliwości: trzeba budować szeroką koalicję żeby odsunąć PiS od władzy. Kandydata tej partii na prezydenta Radomia i kandydatów na radnych poznamy w przyszłym roku.

 

Zdaniem poseł Ewy Kopacz, dziś w r adomskiej Platformie Obywatelskiej nie można budować jakichkolwiek podziałów. - Ci, którzy w sposób demokratyczny zostali wybrani, a wiemy, że każde wybory powinny być świętem demokracji, powinni być potraktowani jako ci, którzy są dzisiaj zwycięzcami i jako ci, którzy będą kreować politykę Platformy Obywatelskiej tu, na tym terenie i brać za nią pełną odpowiedzialność – mówi Ewa Kopacz, poseł Platformy Obywatelskiej.
Według poseł Kopacz, deklaracja współpracy złożona przez nowego przewodniczącego radomskiej PO, będzie testem dla starszych stażem członków Platformy. - Jestem przekonana, że z nową energią i z nową siłą, oraz przy wsparciu doświadczenia ludzi, którzy w tej Platformie są od początku, będziemy walczyć o wybór prezydenta Radomia i o jego kolejną kadencję. Jestem także przekonana, że poprawimy swój wynik w radzie miejskiej – dodaje poseł Ewa Kopacz.
Ale negatywne echa ostatnich, wewnętrznych wyborów w radomskiej PO nie słabną. Dariusz Wójcik, przewodniczący rady miejskiej i radny PiS, w programie „Kelles-Krazua 13” mówił: - W Platformie w trakcie wyborów dochodziło do sytuacji, które budziły kontrowersje. Nie podoba mi się sytuacja – choć to jest wewnętrzna sprawa PO - gdzie trzeba było robić zdjęcie jak się głosowało i pokazywać je pewnej osobie. To już zakrawa o metody stalinowskie.
Odpowiedź Ewy Kopacz na słowa Dariusz Wójcika jest stanowcza: nie warto w życiu kierować się plotkami. - W życiu to się bardziej opłaca i panu Wójcikowi bym to radziła. Chłopie trzymaj się mocno ziemi, sprawdź co tam u ciebie w PiS się dzieje i tym się zajmij. Platformę zostaw w spokoju, bo ona bez twoich rad i uwag sobie poradzi – mówi.
Zdaniem radomskich parlamentarzystów, Platforma do przyszłorocznych wyborów samorządowych i kolejnych - do parlamentu, powinna wystartować w możliwie jak najszerszej koalicji. Cel – zdaniem posłów PO - jest jeden: odsunąć PiS od władzy.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PO pracuje nad programem „Polska seniora”

  Godne życie, zdrowe życie, aktywne życie – na tych trzech filarach Paltforma Obywatelska chce oprzeć program „Polska Seniora”. Jego założenia konsultowane są w środowiskach seniorów. W Radomiu o programie „Polska seniora opowiadały posłanki PO:Anna Białkowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

 • Radni PO: "Mieszkanie Plus to klapa"

  Radni Platformy Obywatelskiej chcą żeby miasto odzyskało tereny przy ulicy Tytoniowej przekazane do potrzeb rządowego programu Mieszkanie plus. Radni PO przygotowują specjalną uchwałę, w której będą chcieli przekazania tej działki spółce Administrator pod budowę tanich mieszkań pod wynajem w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 • Radosław Witkowski z poparciem PO i Nowoczesnej

  Prezydent Radomia Radosław Witkowski, otrzymał poparcie Koalicji Obywatelskiej w tegorocznych wyborach prezydenckich. Koalicję Obywatelską stworzyły Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Kandydatką na wiceprezydenta Radomia jest Katarzyna Kalinowska, szefowa radomskich struktur Nowoczesnej.

 • PO: liczymy na rozmowy merytoryczne, nie polityczne

  Jesteśmy gotowi na kompromis i oczekujemy kompromisu – mówią radni PO przed rozmowami na temat zmian w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej. Jak dodają, są za budową rehabilitacji, ale po stworzeniu nowego kosztorysu i nie kosztem budowy trasy N-S.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej