Dzisiaj jest: 28 Marca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Radom świetlną stolicą? Konkurs trwa

wtorek, 19 grudzień 2017 16:43
Dział: Wiadomości
Autor 

W ubiegłym roku Radom otrzymał tytuł „świetlnej stolicy Mazowsza”. W tym roku kolejna szansa na podium. Rozpoczęła się dziewiąta edycja konkursu „Świeć się z Energą”.

 

Bożonarodzeniowe iluminacje w Radomiu cieszą się wielkim zainteresowaniem. W tym roku mieszkańcy mogą przechadzać się pod znanym już tunelem świetlnym, ale też usiąść obok świetlnego mikołaja motocyklisty, przytulić się do świetlnego misia, a także zrobić sobie zdjęcie przed świetlnym wyznaniem miłosnym dla Radomia. Czy to wystarczy żeby zdobyć tytuł „Świetlnej stolicy Polski”? Po raz kolejny Radom bierze udział w konkursie „Świec się z Energą”. - W ubiegłym roku w konkursie „Świeć się z Energą” zostaliśmy uznani za najpiękniejsze miasto w województwie mazowieckim. W tym roku chcemy to powtórzyć, ale żeby to powtórzyć, potrzebna jest mobilizacja mieszkańców Radomia – mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia.

To internauci decydują o wygranej. Konkurs podzielony jest na dwa etapy: regionalny i ogólnopolski. Teraz trwa etap regionalny, głosować można na wszystkie miasta zgłoszone do konkursu. Internauci wybiorą zwycięzców wojewódzkich. Potem 16 laureatów etapu regionalnego weźmie udział w części ogólnopolskiej. - Możemy przyłożyć swoją rękę do tego, żeby Radom znów w pozytywnym świetle pokazać w Polsce. Głosujmy, walczmy o jak najlepsze miejsce w konkursie regionalnym, a potem powalczymy w etapie ogólnopolskim – dodaje Mateusz Tyczyński.

Wygrana w konkursie to nie tylko tytuł „Świetlnej stolicy Polski”. To także namacalne nagrody. Dla zwycięzców etapu regionalnego przygotowano 16 zestawów AGD o wartości 10 tysięcy złotych każdy. Zwycięzca części ogólnopolskiej otrzyma sprzęt o wartości 40 tysięcy złotych. Te artykuły zostaną przekazane na cele charytatywne. Głosowanie w etapie regionalnym trwa do 2 stycznia.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej