Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Oszukali wyborców? PO: „niech zrezygnują z mandatów”

czwartek, 21 grudzień 2017 17:24
Dział: Wiadomości
Autor 

Zarząd radomskiej PO oczekuje, że Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz i Marcin Kaca zrezygnują z mandatów radnych. Zdaniem przedstawicieli Platformy, Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz i Marcin Kaca oszukali swoich wyborców.

 

Na reakcję magistratura po oskarżeniach kierowanych przez Katarzynę Pastuszkę-Chrobotowicz i Marcin Kacę pod adresem prezydenta i jego zaplecza, a dotyczących szykan, ośmieszania i podważania ich kompetencji, nie trzeba było długo czekać. - Słowa wypowiedziane po wielu dniach czekania na instrukcje na to, co ci radni mają powiedzieć. Radni Kaca i Pastuszka-Chrobotowicz opowiadają o tym, jak to byli szykanowani i jak ograniczano im możliwość wykonywania mandatu. Tymczasem prawda jest tak, że głosując przeciwko budżetowi, zagłosowali przeciwko zakupowi ambulansu dla szpitala, przeciwko remontowi placu zabaw w Ogródku Jordanowskim, przeciwko rozpoczęciu budowy placu zabaw i siłowni na Borkach – mówi
Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia dodając:
- Jeśli uważają, że z Markiem Szarym i Dariuszem Wójcikiem będą mieli większe możliwości działania na rzecz Radomia, to im gratuluję. Wyborcy to ocenią już za niecały rok.
Na wypowiedzi radnych Katarzyny Pastuszki-Chrobotowicz i Marcina Kacy reaguje też zarząd PO. - Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz i Marcin Kaca oszukali swoich wyborców, którzy wybrali ich do Rady Miejskiej z listy PO. Ich zachowanie pokazuje skrajną nieodpowiedzialność. My oczekujemy, że ci radni złożą swoje mandaty – mówi Marta Michalska-Wilk, sekretarz PO w Radomiu i radna tej partii.
Marcin Kaca już zapowiedział, że nie zrezygnuje ze swojego mandatu. Z Katarzyną Pastuszką-Chrobotowicz nie udało nam się skontaktować.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • PO pracuje nad programem „Polska seniora”

  Godne życie, zdrowe życie, aktywne życie – na tych trzech filarach Paltforma Obywatelska chce oprzeć program „Polska Seniora”. Jego założenia konsultowane są w środowiskach seniorów. W Radomiu o programie „Polska seniora opowiadały posłanki PO:Anna Białkowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

 • Radni PO: "Mieszkanie Plus to klapa"

  Radni Platformy Obywatelskiej chcą żeby miasto odzyskało tereny przy ulicy Tytoniowej przekazane do potrzeb rządowego programu Mieszkanie plus. Radni PO przygotowują specjalną uchwałę, w której będą chcieli przekazania tej działki spółce Administrator pod budowę tanich mieszkań pod wynajem w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 • Radosław Witkowski z poparciem PO i Nowoczesnej

  Prezydent Radomia Radosław Witkowski, otrzymał poparcie Koalicji Obywatelskiej w tegorocznych wyborach prezydenckich. Koalicję Obywatelską stworzyły Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Kandydatką na wiceprezydenta Radomia jest Katarzyna Kalinowska, szefowa radomskich struktur Nowoczesnej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej