Dzisiaj jest: 28 Marca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Na ludową nutę. „Wolanianki”

sobota, 23 grudzień 2017 16:33
Dział: Wiadomości
Autor 

Zabiegani klienci mogli na chwilę przystanąć, posłuchać i podziwiać. Przedświąteczne zakupy umilał występ zespołu „Wolanianki”.

 

Tym razem Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Wolanianki” wystąpił w Radomskich Halach Mięsnych. W przedświątecznej gorączce „Wolanianki” okraszały zakupy ludowym śpiewem. Zespół działa od 7 lat. - Teraz w zespole jest ok. 50 osób – informuje Barbara Waśkieiwcz z Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Wolanianki”.

Zespół skupia się na utworach nie tylko ludowych, ale też patriotycznych, a w czasie świątecznym także na kolędach. „Wolanianki” mają na koncie kilka sukcesów muzycznych, m.in. nagrody w Turnieju Regionalnym, a także medalowe pozycje w Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie kolędowanie”.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • Mazowsze Lokalnie. Dla kogo dotacja?

    Oprócz tego, że pracują i mają obowiązki rodzinne, to jeszcze chce im się robić coś więcej i zachęcać do tego mieszkańców. Mają ciekawe pomysły, ale potrzebują pieniędzy na ich realizację. Szansą jest program Mazowsze Lokalnie. W Radomiu przez dwa dni komisja oceniała projekty, które starają się o dotacje.

  • Wolanów stawia na profilaktykę. Badają bezpłatnie

    Prowadzili już profilaktyczne badania kardiologiczne, ortopedyczne, nowotworowe, badali wady postawy, stan uzębienia i wydolność płuc. Ze względu na zbliżający się rok szkolny teraz znów za darmo prowadzą badania w kierunku wykrywania wad postawy u dzieci. Ośrodek Zdrowia w Wolanowie chce przebadać setkę dzieci. Za darmo.

  • Radomskie Hale Mięsne już otwarte.

    Radomskie Hale Mięsne już otwarte. Dziś nastąpiło oficjalne otwarcie, a wzięły w nim udział między innymi władze miasta i województwa.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej