Dzisiaj jest: 28 Marca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Radomscy biznesmeni podsumowują rok. Z zadowoleniem

sobota, 23 grudzień 2017 16:43
Dział: Wiadomości
Autor 

To dobry rok dla radomskich przedsiębiorców i wiele wskazuje na to, że lata kolejne także będą przynosiły pozytywne informacje – mówią przedstawiciele lokalnego biznesu, którzy uczestniczyli w dorocznym, świątecznym spotkaniu.

 

- Koniunktura na świecie i polska przedsiębiorczość wpływają na to, że gospodarka się rozwija - mówi Jerzy Kowal, kanclerz Loży Radomskiej BCC.

Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej do sukcesów mijającego już roku zalicza m.in. uruchomienie kształcenia dualnego w mieście, także zorganizowanie gali biznesu i wzrost liczby firm, które do izby należą. Większość nowych członków to przedsiębiorstwa, które niedawno zadebiutowały na lokalnym rynku. - Są to firmy usługowe z różnych dziedzin, firmy doradcze, firmy z branży IT - wylicza Łukasz Białczak, prezes IPH Ziemi Radomskiej. Ale wciąż najwięcej firm tworzących radomską izbę działa w obszarze klastra metalowego.

Choć obecna koniunktura jest zadowalająca, a prognozy na przyszłość optymistyczne, to lokalni przedsiębiorcy mają swoje bolączki. Potrzebna jest wykwalifikowana kadra. - Nadal firmy mają problem z ludźmi. Nie ma rąk do pracy i to może być podstawowy hamulec – mówi Łukasz Białczak. - Natomiast ja jestem dobrej myśli. Z dumą patrzę na firmy, które zaczynały swoją działalność 10 – 15 lat temu i zatrudniały wówczas 30 – 40 osób, a dziś mają 250 pracowników – dodaje prezes Białczak.

Jerzy Kowal mówi, że w Radomiu przydałyby się także nowe inwestycje i – to w skali całego kraju – uproszczenie prawa. - Biznes lubi spokój, nie lubi wielkich zmian i mam nadzieję, że jesteśmy po okresie wielkich zmian, że biznes nie da się zaskoczyć i będzie dalej się rozwijał – twierdzi.

Spokoju i rozwoju życzył przedsiębiorcom prezydent Radomia Radosław Witkowski. Wigilijny wieczór radomskiego biznesu zorganizowany został przez Radomską Strefę Gospodarczą, Lożę Radomską Business Centre Club i Izbę Przemysłowo-Handlową Ziemi Radomskiej.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Wigilia wojskowe rodziny w 42 BLSzk. W Radomiu

  W 42. Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu odbyło się tradycyjne garnizonowe spotkanie wigilijne. Wśród zaproszonych gości byli między innymi radomscy parlamentarzyści, przedstawiciele władz Radomia, służb mundurowych, zaprzyjaźnionych organizacji, żołnierze oraz pracownicy bazy.

 • Świątecznie w DPS Weterana Walki i Pracy

  To mieszkańcy są największą wartością tego domu – mówi dyrektor Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy, w którym zorganizowano spotkanie wigilijne.

 • Sportowcy połamali się opłatkiem

  Przedstawiciele świata sportu i turystyki, głównie trenerzy i działacze spotkali się na tradycyjnym opłatku w Urzędzie Miejskim. Były życzenia i rozmowy na temat wyników w mijającym roku.

 • Zapomniany i zabawny zwyczaj świąt

  Liturgiczny wymiar świat dziś niekiedy schodzi na dalszy plan. Na dawnej wsi był niezwykle ważny. Wielką wagę przykuwano do pasterki. Drugiego dnia świąt w kościele było zabawnie, bo uczestnicy mszy obrzucali się...owsem.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej