Dzisiaj jest: 28 Marca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

10 lat Stowarzyszenia „Słoneczny dom”

wtorek, 26 grudzień 2017 11:16
Dział: Wiadomości
Autor 

Mówi się, że to pierwszy poważny jubileusz: 10-lecie istnienia. Te poważne urodziny świętowało niedawno Stowarzyszenie „Słoneczny dom” w Radomiu.

 

Jubileuszowe uroczystości Stowarzyszenia „Słoneczny dom” odbyły się w auli Wyższej Szkoły Handlowej, ale swoją siedzibę stowarzyszenie ma przy „Słonecznym domu” w Radomiu, czyli przy domu dziecka. Zostało założone przez pracowników tej placówki opiekuńczo-wychowawczej. - Przyświecał nam jeden cel: wspierać zadania placówki, które z przyczyn ekonomicznych i prawnych były mocno ograniczone. Przede wszystkim z przyczyn ekonomicznych – opowiada Paweł Krąpiec, prezes Stowarzyszenia „Słoneczny dom”.

Jak dodaje, stowarzyszenie w ciągu 10 lat działalności realizowało różnorodne projekty, które miały pomóc wychowankom domu dziecka i nie tylko, bo instytucja rozszerzyła swoją działalność, także na rodziny zastępcze, w przystosowaniu do życia w społeczeństwie. Jeden z projektów to „Lepsze jutro”. - W nazewnictwie jest cel tego projektu. To wszechstronna pomoc poprzez wspieranie dzieci, kształtowanie ich umiejętności. Chodzi o to, żeby przygotować je do startu w lepsze życie - mówi Paweł Krąpiec.

Stowarzyszenie ma plany na kolejne lata. Chce się dalej rozwijać. Obecnie ma pomagać 40 wychowankom „Słonecznego domu” i domu usamodzielnienia. To dzieci i młodzież w wieku od 9 do 19 lat.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radość przeciw agresji

  Stowarzyszenie Słoneczny Dom uczyło dzieci sztuki aktorskiej. Efekty zajęć można było obejrzeć w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia, gdzie młodzi aktorzy zaprezentowali teatralne widowisko.

   

   

  Warsztaty teatralne odbywały się w ramach programu „Pracownia pozytywnych emocji”. Stowarzyszenie Słoneczny Dom realizowało ten projekt od lipca. Celem było przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.
  - Agresję zastępujemy radością, zabawą poprzez zajęcia artystyczne – wyjaśnia Izabela Kolanowska, koordynator projektu.
  Zajęcia teatralne trwały wiele tygodni. Program widowiska musiał być precyzyjnie przygotowany.
  - Musieliśmy wszystko przećwiczyć. A po spektaklu wyjdziemy na scenę i ukłonimy się widowni – zapowiada Milena Maciejewska, uczestniczka widowiska.
  Zaprezentowana sztuka to „Jaś i Małgosia. Zupełnie inna historia”. Tematyka widowiska dobrze wpisywała się w zadania realizowane w ramach projektu.
  - Zgodnie z naszym programem dzieci same wybrały sztukę. Chciały, aby była to radosna komedia – mówi Izabela Kolanowska.
  Przygotowanie spektaklu było trudne, wymagało ciężkiej pracy, ale dało uczestnikom wiele radości.
  - Bardzo fajne widowisko, dużo śmiechu i zabawy – przekonuje Antek Senderowski, uczestnik widowiska.
  Milena pełniła rolę narratora, wszystkim kierowała i przy okazji dobrze się bawiła.
  - To wspaniała sztuka. Wszystko nam się podobało – podkreśla Milena Maciejewska.
  Na zakończenie zajęć były dyplomy i gratulacje. Brawa stały się zachętą do pracy na następnych warsztatach.

   

 • Oswajają świat. Stowarzyszenie podsumowuje projekt

  20-cioro dzieci z autyzmem brało udział w projekcie prowadzonym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Radomskiej Fary. Półroczna terapia w wielu wypadkach przyniosła dobre skutki. Stowarzyszenie chce projekt kontynuować.

 • Charytatywnie na plaży

  Reprezentacyjna koszulka z podpisami polskich siatkarzy i piłka zostały wylicytowane za ponad pięć tysięcy złotych. Dochód z aukcji będzie przeznaczony na rzecz dzieci ze Słonecznego Domu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej