Dzisiaj jest: 28 Marca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Zuza – pierwsza radomianka w Nowym Roku

wtorek, 02 styczeń 2018 15:50
Dział: Wiadomości
Autor 

Ma 55 centymetrów, waży nieco ponad 3 kilogramy i ma na imię Zuzanna. Przyszła na świat 1 stycznia 2018 roku o godz. 22.25. Zuza jest pierwszą radomianką w Nowym Roku.

 

Zuzanna jest drugą córką pani Marty i pana Patryka. Jak opowiada mama, poród odbył się bez większych problemów. - Wszystko jest bardzo dobrze. Zuza otrzymała 10 punktów. Poród szybki. Byliśmy tu przed 21.00, a o 22.25 już było po wszystkim - mówi pani Marta.
We wtorek pierwszą radomiankę i wszystkie dzieci urodzone 1 stycznia w szpitalu miejskim odwiedzili prezydent i wiceprezydent Radomia. Były kwiaty, i czek na 1000 złotych dla pierwszej radomianki. - Dla mnie to historyczna chwila, bo pierwsza radomianka. Przez ostatnie trzy lata byli sami chłopcy – wspominał prezydent.

Kwiaty otrzymały wszystkie mamy, które 1 stycznia urodziły dzieci w szpitalu miejskim. W sumie w Nowy Rok odebrano tu 4 porody. Pierwszy tuż po 8.00 – urodził się chłopiec z Białobrzegów, o 9.20 na świat przyszedł kolejny chłopiec, tym razem ze Skaryszewa, o 17.25 – ponownie chłopiec z Jedlanki, a o 22.25 pierwsza radomianka, Zuza. Jak mówi kierownik oddziału ginekologiczno-położniczego w szpitalu miejskim, w roku ubiegłym rodziło się tu więcej dzieci. - Jest zdecydowanie więcej porodów. W 2016 roku było ok. 1600, a w 2017 – ok. 1800 porodów – informuje Mieczysław Szatanek, kierownik oddziału ginekologiczno-położniczego w RSzS.

Większość to porody naturalne, ale liczba cięć cesarskich rośnie. Obecnie jest ich już ponad 40 %.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Wojewoda mazowiecki złożył skargę do NSA.

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszania mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda składając skargę nie zgadza się z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił jego wcześniejszą decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej