Dzisiaj jest: 28 Marca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Poradnia dermatologiczna po remoncie

środa, 03 styczeń 2018 15:58
Dział: Wiadomości
Autor 

Blisko 1 milion złotych kosztował remont poradni dermatologicznej w szpitalu miejskim. Wcześniej mieliśmy antyreklamę dla szpitala. Teraz jest bez porównania – podsumowuje personel szpitala.

 

Około 100 pacjentów dziennie odwiedza poradnię dermatologiczną Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. To nie tylko radomianie. - I z Grójca są tu leczeni pacjenci. Także z Kozienic i okolic. Myślę, że z terenów w promieniu ok. 60 kilometrów przyjeżdżają do nas pacjenci – informuje Magdalena Skałbania, kierownik oddziału dermatologicznego w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

Teraz przyjeżdżają do czystych, odnowionych wnętrz. Poradnia została niedawno wyremontowana. Była to gruntowna przebudowa. - Przebudowa instalacji, wymiana podłogi, drzwi, stolarki okiennej – wylicza Marek Pacyna, dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

W środę poradnię po remoncie odwiedziły władze miasta. To z budżetu gminy pochodziły pieniądze przeznaczone na modernizację. Koszt wykonanych prac oszacowano na blisko 1 milion złotych. Władze zapowiadają dalsze inwestycje. - Chcemy także inwestować w personel. Żeby był uśmiechnięty, żeby pacjenci, którzy tu przychodzą czyli, że jest tu dobra opieka – dodaje Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.

Jak mówi kierowniczka oddziału dermatologicznego, który współpracuje z poradnią, teraz pomieszczenia tej poradni wyglądają zdecydowanie lepiej niż przed remontem. Wcześniej była to antyreklama szpitala – przypomina Magdalena Skałbania. - Mieliśmy tu odrapane ściany, dziurawe. Meble malowane własnoręcznie przez lekarzy. Teraz jest pięknie – ocenia kierowniczka. Za remont lekarze dziękują, ale i proszą o więcej. Teraz przede wszystkim o wyposażenie pracowni światłolecznictwa.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Zmiany na parkingu przy szpitalu miejskim

  Od poniedziałku obowiązują zmiany na parkingu przy szpitalu miejskim. Zarząd zdecydował o wdrożeniu nowego systemu. Często się zdarzało, że miejsca postoje był zajmowane przez auta nieuprawnione lub w niekontrolowanym czasie.

 • Radomska szpitale grają z WOŚP

  W szpitalu na Józefowie już dziś rozpoczęła się WOŚP. Za datek wrzucony do puszki odwiedzający mogli skorzystać z badania np. poziomu cholesterolu czy cukru. Radomskie szpitale przekonują, że warto grać z Orkiestrą.

 • W szpitalach „mniej komfortowo, ale nie ma paraliżu”

  Jak zapowiadali, tak zrobili. Lekarze zarówno ze szpitala mazowieckiego na Józefowie, jak i miejskiego przy ul. Tochtermana wypowiedzieli klauzule opt-out. Dla szpitali to problem, ale – jak zapewniają – wypowiedzenia nie spowodują teraz paraliżu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej