Dzisiaj jest: 28 Marca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

W szpitalach „mniej komfortowo, ale nie ma paraliżu”

czwartek, 04 styczeń 2018 16:30
Dział: Wiadomości
Autor 

Jak zapowiadali, tak zrobili. Lekarze zarówno ze szpitala mazowieckiego na Józefowie, jak i miejskiego przy ul. Tochtermana wypowiedzieli klauzule opt-out. Dla szpitali to problem, ale – jak zapewniają – wypowiedzenia nie spowodują teraz paraliżu.

 

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym na Józefowie klauzule opt-out, czyli klauzule, które zezwalały na dyżury powyżej 48 godzin w tygodniu, wypowiedziało 21 lekarzy. W szpitalu miejskim przy ul. Tochtermana – 26 lekarzy, ale od 1 stycznia wypowiedzenia są skuteczne dla grupy 11 medyków. Zarówno w jednej, jak w drugiej lecznicy padają zapewnienia, że wypowiedzenia nie spowodują w styczniu paraliżu w lecznicach. - Chcę uspokoić pacjentów. Zapewniliśmy dyżury do końca stycznia, ustaliliśmy grafiki. Lekarze przyjmują bez zakłóceń – mówi Elżbieta Cieślak, rzecznik Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

W takim samym tonie wypowiada się rzecznik szpitala na Józefowie. - Nie ma może komfortu pracy. Mimo wszystko wypowiedzenia nie powodują paraliżu pracy – twierdzi Karolina Gajewska, rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

To jednak nie tylko problem szpitali w Radomiu, ale ogólnopolski. Protest medyków rozpoczął się już w październiku 2017 roku od strajku głodowego. Ta forma nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, stąd w całym kraju wypowiadane teraz klauzule opt-out. Rozmowy na szczeblach rządowych toczą się zatem od kilku miesięcy. - Zarząd szpitala liczy na to, że rozmowy lekarzy z ministerstwem zdrowia przyniosą pozytywny rezultat i sytuacja się ustabilizuje – dodaje Karolina Gajewska.

Zarówno w szpitalu miejskim, jak i wojewódzkim klauzule opt-out wypowiedzieli lekarze z różnorodnych oddziałów. To m.in. chirurdzy, urolodzy, anestezjolodzy czy ginekolodzy.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Zmiany na parkingu przy szpitalu miejskim

  Od poniedziałku obowiązują zmiany na parkingu przy szpitalu miejskim. Zarząd zdecydował o wdrożeniu nowego systemu. Często się zdarzało, że miejsca postoje był zajmowane przez auta nieuprawnione lub w niekontrolowanym czasie.

 • Radomska szpitale grają z WOŚP

  W szpitalu na Józefowie już dziś rozpoczęła się WOŚP. Za datek wrzucony do puszki odwiedzający mogli skorzystać z badania np. poziomu cholesterolu czy cukru. Radomskie szpitale przekonują, że warto grać z Orkiestrą.

 • Poradnia dermatologiczna po remoncie

  Blisko 1 milion złotych kosztował remont poradni dermatologicznej w szpitalu miejskim. Wcześniej mieliśmy antyreklamę dla szpitala. Teraz jest bez porównania – podsumowuje personel szpitala.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej