Dzisiaj jest: 28 Marca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Sekretarz na Prima Aprilis

piątek, 05 styczeń 2018 17:20
Dział: Wiadomości
Autor 

Dopiero za trzy miesiące poznamy nazwisko nowego sekretarza miasta. 31 grudnia skończył się okres wypowiedzenia poprzedniego sekretarza, Rafała Czajkowskiego. Od 1 stycznia na tym stanowisku jest wakat

 

Rafał Czajkowski funkcję sekretarza miasta pełnił przez 11 lat. Zatrudniony został jeszcze przez poprzedniego prezydenta, a po zmianie prezydenta pozostał na swoim stanowisku. Ale od kilku miesięcy relacje między prezydentem a sekretarzem psuły się, ostatecznie Rafał Czajkowski został zwolniony. 31 grudnia byłemu sekretarzowi skończył się okres wypowiedzenia, czyli od pięciu dni w urzędzie na stanowisku sekretarza jest wakat. Zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych nabór kandydatów na wolne stanowisko sekretarza przeprowadza się nie później niż w ciągu 3 miesięcy od zwolnienia stanowiska. - Ten czas biegnie od pierwszego stycznia, więc mamy jeszcze dużo czasu na to aby to stanowisko uzupełnić – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Obsadzenie stanowiska sekretarza nie może nastąpić w drodze
powierzenia pełnienia obowiązków. Prezydent ma dwie możliwości. - Ustawa o pracownikach samorządowych wskazuje na drogę konkursową, natomiast inne uregulowania ustawowe dają możliwość awansu wewnętrznego. Mamy trzy miesiące, 1 kwietnia radomski urząd na pewno będzie miał sekretarza – mówi Radosław Witkowski.

Zgodnie z ustawą, na stanowisku sekretarza może być zatrudniona osoba posiadająca co najmniej czteroletni staż pracy na stanowisku urzędniczym w urzędach i jednostkach samorządu, w tym co najmniej dwuletni staż pracy na stanowisku kierowniczym.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Bezpartyjni podzieleni. Rafał Czajkowski kandydatem ORSB

  Rafał Czajkowski, były sekretarz miasta jest kandydatem Ogólnopolskiego Ruchu Samorządowego Bezpartyjni na prezydenta Radomia w tegorocznych wyborach samorządowych. W skład ORS-u wchodzi także Mazowiecka Wspólnota Samorządowa, która reprezentuje ten ruch na terenie Radomia.

 • Były sekretarz miasta chce wrócić do pracy

  W piątek w Sądzie Pracy w Radomiu odbyła się pierwsza rozprawa dotycząca byłego sekretarza miasta Rafała Czajkowskiego. Rafał Czajkowski domaga się przywrócenia do pracy. Wyklucza to z kolei prezydent Radomia.

 • Rafał Czajkowski odpowiada na zarzut

  „Sekretarz miasta musi współpracować z różnymi ugrupowaniami. Dariusz Wójcik raczej powinien uderzyć się we własne piersi”. Tak Rafał Czajkowski odpowiada na postawiony w programie tv Dami zarzut przewodniczącego Rady Miejskiej, że nie jest apolityczny.

 • Kukiz '15 wskazuje potencjalnych kandydatów na prezydenta

  Robert Mordak, poseł Kukiz'15 jest zdania, że Tomasz Siwak, były prezes spółki Port Lotniczy Radom byłby jednym z najlepszych kandydatów na prezydenta Radomia. Kukiz'15 nie wyklucza także kandydatury byłego sekretarza miasta Rafała Czajkowskiego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej