Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Odblaski rozdane. Podsumowanie WORD

czwartek, 11 styczeń 2018 16:15
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 140 szkół z Radomia i powiatu radomskiego wzięło udział w ubiegłym roku w akcjach promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym: „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” i „Wyprawka dla pierwszaka”.

 

Akcja „Wyprawka dla pierwszaka” ruszyła we wrześniu ubiegłego roku. Jak nazwa wskazuje, została skierowana do najmłodszych mieszkańców województwa mazowieckiego. - W ramach akcji „Wyprawka dla pierwszaka” odwiedziliśmy 76 szkół. Rozdaliśmy w sumie ponad 20 tysięcy zestawów odblaskowych na terenie działania Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego – mówi Dariusz Piątek, dyrektor WORD w Radomiu.
Te zestawy zostały także wręczone w ramach akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. W ramach tej akcji odwiedzono 66 szkół z Radomia i powiatu. - Akcja, która pomaga ludziom na drogach, i która utożsamia się z tym żeby było bezpieczniej, zawsze jest potrzebna. W 2017 roku w powiecie grójeckim rozdano dzieciom 960 zestawów odblaskowych – mówi nadkomisarz Robert Faryna, komendant KPP w Grójcu.
Policja jest jednym z partnerów akcji prowadzonych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu. Drugim partnerem jest Zarząd Województwa Mazowieckiego. - Zintensyfikowaliśmy działania. Tych akcji jest coraz więcej. Mamy świadomość, że jest potrzebna taka edukacja w szkołach i także edukacja w zakresie bezpieczeństwa osób starszych – mówi Rafał Rajkowski, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego.
Wśród partnerów akcji promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest także także straż pożarna. Podczas podsumowania, które odbyło się w siedzibie radomskiego WORD-u, komendanci komend w Radomiu, Zwoleniu, Grójcu i Lipsku otrzymali od organizatorów w ramach podziękowania za współpracę zestawy do sprawdzania trzeźwości kierowców.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny w Kozienicach

  W Radomiu i na terenie powiatu radomskiego trwa akcja „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. W czwartek w zajęciach z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które organizuje radomski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, wzięli udział uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kozienicach.

 • Odblaski trafiły do uczniów PSP nr 1 w Radomiu

  Autobusu radomskiego PKS-u uległ częściowemu zniszczeniu w wyniku pożaru komory silnika. Do zdarzenia doszło około godziny 15 na ulicy Maratońskiej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 • Jesteś widoczny z WORD

  Ponad stu uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 w Radomiu otrzymało odblaski w ramach kampanii „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. Przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego zaprezentowali uczniom zasady bezpieczeństwa na drodze i zachęcali do noszenia odblasków.

 • Odblaski ratują życie

  Radomski WORD przekonuje, że warto nosić odblaski. Bo odblaski poprawiają bezpieczeństwo. Akcje „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” oraz „Wyprawka dla pierwszaka” to kontynuacje działań, które prowadzone były także w roku ubiegłym.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej