Dzisiaj jest: 30 Października 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Zenobii, Edmunda, Przemysława
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Sąd w nowej siedzibie - oficjalne otwarcie

czwartek, 11 styczeń 2018 16:28
Dział: Wiadomości
Autor 

Siedziba sądu przy ulicy Warszawskiej oficjalnie otwarta. Znajdą tam miejsce sąd rejonowy i niektóre wydziały sądu okręgowego. Władze wymiaru sprawiedliwości zapewniają, że standard budynku odpowiada wymogom europejskim.

 

Pierwsi pracownicy wprowadzili się do budynku w lipcu 2017 roku. Dziś mieści się tu Sąd Rejonowy i niektóre wydziały sądu okręgowego.
- Do tej pory wielu sędziów pracowało w warunkach urągających powadze sądu – przypomniała Marta Łobodzińska, prezes Sądu Okręgowego.
Dla pracowników sądu to zmiana standardów pracy. Nie tylko dlatego, że nowa siedziba ułatwia komunikację pomiędzy różnymi wydziałami.
- Pamiętam czasy, kiedy sąd rejonowy mieścił się przy ulicy Piłsudskiego. Trzeba było podpierać sufit, żeby się nie zawalił – powiedziała Beata Michalska, prezes Sądu Rejonowego.
Realizacja inwestycji trwała około 10 lat. W tym czasie zmieniały się władze polityczne i sądownicze w Polsce.
- Ważne, aby stałe było dążenie do poprawy standardów pracy - podkreślił Łukasz Piebiak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.
W 2006 roku władze Radomia przekazały sądowi działkę przy ulicy Warszawskiej. Projekt budynku wykonał architekt Wojciech Gęsiak. Inwestycja kosztowała prawie 82 miliony złotych. W budynku są 33 sale rozpraw, w tym dwie z szybami kuloodpornymi. Nowa siedziba sądu jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Paweł Górak walczy w sądzie o przywrócenie go do pracy

  Paweł Górak, były komendant Straży Miejskiej w Radomiu, domaga się w Sądzie Pracy przywrócenia go do pracy w Straży Miejskiej. Taką możliwość wyklucza prezydent Radosław Witkowski, która jak mówi: całkowicie utracił zaufanie do Pawła Góraka.

 • Sąd unieważnił wyroki z PRL.

  Radomski sąd unieważnił dziś wyrok wydany przez PRL-owskie organy wobec Jerzego Stępnia. Jerzy Stępień, późniejszy przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego, skazany został za złożenie w 1988 roku kwiatów pod pomnikiem Czerwca '76. Wniosek o unieważnienie decyzji sprzed 30 lat złożył IPN.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej