Dzisiaj jest: 28 Marca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Pożar w kamienicy na Kilińskiego. Ewakuacja dziesięciu osób

wtorek, 16 styczeń 2018 15:38
Dział: Wiadomości
Autor 

Dwa mieszkania zniszczone w wyniku pożaru w kamienicy przy ul. Kilińskiego, do którego doszło w poniedziałek wieczorem. Konieczna była ewakuacja mieszkańców.

 

Zgłoszenie o pożarze dotarło do radomskiej straży pożarnej tuż po godz. 19.00. Początkowo ogniem objęte było jedno z mieszkań na II piętrze w kamienicy przy ul. Kilińskiego. - Dostęp do mieszkania możliwy był tylko od podwórka. Po wejściu okazało się, że w pobliżu pieca kaflowego wypalona jest drewniana podłoga. Pożar rozprzestrzenił się na mieszkanie poniżej – informuje
kpt. Konrad Neska, rzecznik straży pożarnej w Radomiu.

Ponieważ zadymienie w kamienicy było bardzo duże, strażacy zdecydowali o ewakuacji 10 mieszkańców. Po akcji większość wróciła do swoich lokali. Mieszkania zastępcze trzeba było zapewnić dwóm rodzinom, których lokale spłonęły. - Pożar zniszczył dwa mieszkania. Pozostali lokatorzy wrócili już do mieszkań – dodaje kpt. Neska.

Akcja gaszenia pożaru trwała ponad 4 godziny. Wzięło w niej udział ponad 20 strażaków. Trwa ustalanie przyczyny pożaru.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Czarna seria pożarów składowisk śmieci. ABW wkracza

  Przypadek, ingerencja natury czy działania umyślne ? W maju doszło do dużych pożarów składowisk śmieci w kilku miastach w Polsce. Także w Radomiu. Sprawą zainteresowali się premier Mateusz Morawiecki, minister środowiska i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 • Odznaczenia i awanse dla radomskich strażaków

  Róża Domańska od prawie 60 lat wykonuje zawód księgarza. To właśnie ona prowadzi księgarnię im. Witolda Gombrowicza i to ona wymyśliła też muzeum pisarza we Wsoli W Resursie Obywatelskiej odbył się benefis Róży Domańskiej.

 • Strażacy ugasili pożar składowiska śmieci

  Ponad 40 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej gasiło i gasi ogromny pożar składowiska śmieci na Wincentowie w Radomiu. Pożar wybuchł popołudniu w niedzielę. Jak mówią strażacy, to jeden z najtrudniejszych pożarów jaki gasili w ostatnim czasie.

 • 4 maja strażacy obchodzą swoje święto

  W Polsce obchodzony jest od 2003 roku. Dzień świętego Floriana, który co roku przypada 4 maja. Tego dnia swoje święto obchodzą także strażacy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej