Dzisiaj jest: 28 Marca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Chcą pomagać Polonii na Ukrainie

poniedziałek, 22 styczeń 2018 15:21
Dział: Wiadomości
Autor 

Stowarzyszenie Kukiz '15 rozpoczyna zbiórkę darów i datków dla Polonii na Ukrainie. Przede wszystkim potrzebna jest żywność o długich terminach przydatności do spożycia i ciepła odzież.

 

Radomska delegacja stowarzyszenia Kukiz '15 na początku stycznia odwiedziła Lwów i obwód lwowski. To był wyjazd rozpoznawczy, który miał pomóc w stworzeniu listy potrzebnych rzeczy. - Ustalono, że potrzebne są następujące rzeczy: żywność o długim terminie przechowywania, ubrania, buty, glukometry, paski do glukometrów, ciśnieniomierze, worki stomijne – wylicza Robert Mordak, poseł Kukiz'15 .

Stowarzyszenie spotkało się także z przedstawicielami Towarzystwa Opieki nad Grobami Wojskowymi we Lwowie. Członkowie towarzystwa od lat dbają o polskie mogiły. I także potrzebują pomocy. - Są to ludzie w podeszłym wieku. Praktycznie z miesiąca na miesiąc Towarzystwo liczy coraz mniej członków. Potrzebna jest im żywność o przedłużonym terminie przydatności, odzież ciepła oraz proste narzędzia – mówi Piotr Sztuka ze stowarzyszenia Kukiz'15.

Potrzebne są np. latarki, rękawice i ubrania robocze. Stowarzyszenie chciałoby, żeby pierwszy transport pojechał na Ukrainę pod koniec marca. - Odradza się polskie życie społeczne na Ukrainie. Chcielibyśmy ten rozwój wesprzeć – mówi Michał Pawiński z Radomskiego Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich.

Zbiórka darów dla Polonii na Ukrainie właśnie rusza. Osoby, które chcą pomóc, mogą kontaktować się z biurem poselskim Roberta Mordaka, adres strony:www.robertmordak.pl.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Poseł Mordak zaniepokojony stanem składowiska śmieci w Radomiu

  Sprawą płonącego składowiska śmieci w Radomiu, zajął się także radomski poseł Kukiz'15 Robert Mordak. Zorganizował w tym temacie nawet konferencję prasową. I zaprosił na nią ekspertów ze Stowarzyszenie Inicjatywa dla Środowiska, Energii i Elektromobilności.

 • Kukiz'15 do wyborów samodzielnie, chociaż...

  Do wyborów w Radomiu pójdziemy pod własnym szyldem, czyli nie będziemy wchodzili w żadne koalicje – mówi poseł Robert Mordak, poseł Kukiz'15. Stowarzyszenie nie wyklucza natomiast koalicji w okolicznych powiatach.

 • PiS chce powrotu do bolszewizmu – twierdzi Kukiz '15

  „Nowa ordynacja wyborcza, którą proponuje PiS, to powrót do czasów bolszewizmu” - tak projekt zmian w Kodeksie Wyborczym autorstwa PiS komentuje Robert Mordak, radomski poseł ugrupowania Kukiz'15.

   

   

  Projekt zmian w Kodeksie Wyborczym posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli w sejmie w ubiegłym tygodniu. Projekt nie spodobał się opozycji, która widzi w nim upartyjnienie wyborów samorządowych zaplanowanych na listopad przyszłego roku. Projekt zmian autorstwa PiS nie podoba się także ugrupowaniu Kukiz '15. - To, co tam jest proponowane wydaje nam się i mnie osobiście powrotem do czasów bolszewickich. Dlatego, że likwidowane są jednomandatowe okręgi wyborcze na poziomie samorządu – mówi Robert Mordak, poseł Kukiz'15.
  Projekt zmian proponowany przez PiS rzeczywiście zakłada likwidację JOW-ów w wyborach do rad gmin. - Mnie udało się dostać z własnego komitetu do Rady Miejskiej w Skaryszewie. W tym momencie mamy do czynienia z sytuacją, w której całkowicie nam się to zabiera. Ludzie tacy jak ja, jeżeli nie przykleją się do większej partii, nie będą mieli szansy startowania w tych wyborach – mówi Daniel Rogala, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Skaryszewie.
  Według posła Roberta Mordaka, PiS dzięki zmianom w Kodeksie Wyborczym chce w niedemokratyczny sposób przejąć władzę w samorządach. - Te propozycje są dla nas nie do zaakceptowania. My przedstawimy w tym tygodniu w sejmie własny projekt, który będzie zakładał wprowadzenie jednomandatowych okręgów na wszystkich szczeblach samorządu w nadchodzących wyborach samorządowych – dodaje poseł Robert Mordak.
  Poseł odniósł się także do propozycji wprowadzenia od przyszłorocznych wyborów samorządowych dwukadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów. - PiS wprowadza także takie zmiany, żeby była dwukadencyjność, ale tylko w samorządzie. Żeby szefowie partyjni mogli siedzieć w Sejmie przez kilka kadencji i decydować kto będzie wykonywał ich polecenia na niższych szczeblach – mówi poseł Robert Mordak.
  O projekcie PiS dotyczącym zmian w ordynacji wyborczej posłowie dyskutować będą w Sejmie w tym tygodniu.

   

 • Kukiz '15 wskazuje potencjalnych kandydatów na prezydenta

  Robert Mordak, poseł Kukiz'15 jest zdania, że Tomasz Siwak, były prezes spółki Port Lotniczy Radom byłby jednym z najlepszych kandydatów na prezydenta Radomia. Kukiz'15 nie wyklucza także kandydatury byłego sekretarza miasta Rafała Czajkowskiego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej