Dzisiaj jest: 28 Marca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

PSL: jesteśmy zbulwersowani postawą radnych

poniedziałek, 22 styczeń 2018 15:32
Dział: Wiadomości
Autor 

Jesteśmy zbulwersowani postawą radnych, którzy nie korzystają z przywileju zgłaszania poprawek, a głosują przeciw budżetowi – mówi Józef Bakuła, szef radomskiego PSL.

 

Jak mówi szef radomskiego PSL-u, zgodnie z ustawą o samorządzie terytorialnym, radni mają prawo zgłaszać poprawki do budżetu w trybie przewidzianym w ustawie. - Szczerze mówiąc jestem zbulwersowany postawą tych, którzy nie korzystają ze swoich przywilejów. Mówię o radnych miasta. Nie korzystają z przywileju złożenia stosowanej poprawki, jeśli uważają, że ich pomysł jest ważniejszy od innych zapisanych w projekcie budżetu, tylko głosują przeciw – mówi Józef Bakuła, szef radomskich struktur ludowców.

Jego zdaniem jest to kolejna odsłona wojny „między dwoma zwaśnionymi plemionami”. Na tej wojnie tracą mieszkańcy, bo interes miasta jest na marginesie. Te słowa krytyki skierowane są głównie do radnych PiS. J. Bakuła za przykład niekonsekwencji radnych tej partii podaje sprawę ulicy Wojska Polskiego. Jak przypomina, jeszcze niedawno przedstawiciele PiS chwalili się tym, że załatwili 93 miliony złotych na przebudowę tej ulicy. - Natomiast wygląda to teraz tak, że jedną ręką parlamentarzyści PiS dają pieniądze do budżetu miasta, a drugą ręką radni PiS blokują przyjęcie tych pieniędzy – uważa Józef Bakuła.

Bo bez budżetu nie będzie można dołożyć z kasy miasta do tej inwestycji. Dlatego radomski PSL apeluje, żeby radni otrząsnęli się i nie czekali, aż budżet uchwali Regionalna Izba Obrachunkowa, bo wtedy będzie to tylko budżet techniczny.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PSL: szykujemy się do wyborów, rozważamy różne scenariusze

  PSL idzie do wyborów samorządowych pod własnym szyldem, zwłaszcza w wyborach do sejmików. W Radomiu nie wyklucza koalicji z organizacjami niepartyjnymi.

 • PSL: skierujemy ustawę do Trybunału Konstytucyjnego

  PSL chce skierować do Trybunału Konstytucyjnego ustawę o prawie wyborczym. Największe zastrzeżenia ludowców budzi ograniczenie okresu sprawowania funkcji wójta, burmistrza czy prezydenta do dwóch kadencji.

 • Ważny powód? PSL wyjaśnia: ASF blisko

  Nie poparliśmy budżetu państwa, bo jest zbyt rozbuchany i nie uwzględniono w nim naszych postulatów – mówią przedstawiciele PSL. Jednym z postulatów było zarezerwowanie dodatkowych pieniędzy na walkę z Afrykańskim Pomorem Świń. Choroba dotarła już na teren byłego województwa radomskiego.

 • PSL chce przywrócenia niższego wieku emerytalnego rolników

  Obniżając wiek emerytalny dla wszystkich Polaków, rząd podwyższył jednocześnie wiek emerytalny rolnikom, którzy wcześniej mogli przejść na emeryturę mając 55 lat – to w przypadku kobiet i lat 60 – to granica dla mężczyzn. PSL chce przywrócenia niższego wieku emerytalnego dla rolników

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej