Dzisiaj jest: 28 Marca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Plany Magnuszewa. Na początek budowa targowiska

środa, 24 styczeń 2018 17:36
Dział: Wiadomości
Autor 

Blisko 1 mln złotych dostanie gmina Magnuszew z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na budowę targowiska. To pierwszy etap inwestycji, bo gmina ma znacznie większe plany. Myśli o boisku, a także o budowie przystani na Wiśle.

 

Nowe targowisko w gminie Magnuszew powstanie tuż za ostatnimi zabudowaniami, przy drodze na Kozienice. - Tu jeszcze niedawno było bagno – mówi Marek Drapała, wójt gminy Magnuszew. - Jak w piosence: „tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco” - śmieje się wójt.

Bo plany gmina ma szerokie. Zaczyna od targowiska. - Cały teren będzie utwardzony, będą krawężniki, kostka, budynek socjalny z toaletami, a także wiata na 32 samochody dostawcze i pasaż handlowy, gdzie będzie można pójść, popatrzeć, obejrzeć towar, powybierać, poprzebierać no i kupić – mówi wójt.

Na ten pierwszy etap gmina dostanie blisko 1 milion złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. - Dostaliśmy te pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego. To 63% dofinansowania do inwestycji z Urzędu Marszałkowskiego, 37% musimy wyasygnować ze swoich środków – mówi Stanisław Figlewicz, inspektor do spraw budownictwa Urzędu Gminy Magnuszew.

Umowa z marszałkiem województwa mazowieckiego została podpisana kilka dni temu. - Chcielibyśmy, żeby już w tym tygodniu został ogłoszony przetarg na tę inwestycję, i chcielibyśmy ruszyć jak najszybciej – mówi Marek Drapała.

Prace przy budowie targowiska rozpoczną się prawdopodobnie już w marcu. Być może uda się inwestycję zakończyć w czerwcu. - Wszystkie pozwolenia są, wjazd na targowisko jest realizowany razem z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad – mówi Stanisław Figlewicz.

To będzie na razie pierwszy etap. W kolejnych gmina chce rozwinąć ten obszar także turystycznie i wykorzystać leżące obok jezioro. - Planujemy jeszcze budowę stadionu, muszli koncertowej. Może na jeziorze baza wodniacka, zatem zapraszamy do nas także na rekreację – mówi wójt gminy. W planach jest także budowa przystani na Wiśle.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zapomniane warowne wrota Mazowsza. Odtworzą gród?

  Na podstawie zdjęć satelitarnych w miejscowości Trzebień nieopodal Magnuszewa naukowcy odkryli ślady zapomnianego, średniowiecznego grodziska. Są plany, żeby odtworzyć gród.

 • Przygotowania do świąt. „Półtorej godziny w kolejce”

  Święta mają być strawą dla duszy przede wszystkim. Są okazją do rodzinnych spotkań, ale przy suto zastawionych stołach. Na targach już widać gorączkowe przygotowania.

 • Protest przeciwko linii wysokiego napięcia

  Mieszkańcy gminy Magnuszew protestują przeciwko planom inwestycyjnym Polskich Sieci Elektroenergetycznych, związanym z linią energetyczną Magnuszew – Miłosna. Boją się, że inwestycja wpłynie negatywnie na środowisko i gospodarkę. PSE twierdzi, że modernizacja poprawi sytuację mieszkańców.

 • Czołgi na targowisku

  Spółka Korej świętowała 20 –lecie działalności i 60-lecie targowiska o tej samej nazwie. Rodzinny festyn z tej okazji przyciągnął tłumy radomian. Były konkursy, występy artystyczne, przyjechały nawet czołgi.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej