Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Pobiegnie, żeby uczcić 100-lecie Odzyskania Niepodległości

piątek, 26 styczeń 2018 17:40
Dział: Wiadomości
Autor 

Łukasz Pochylski, żołnierz z Radomia chce zdobyć Kryształową Koronę Maratonów Świata. Ten cel radomianin postawił sobie z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości i 100-lecia Polskiego Lotnictwa Wojskowego.

 

Łukasz Pochylski jest już w drodze do Ameryki Południowej, a konkretnie do Chile. To tam rozpocznie realizację swojego celu. Chce zdobyć, jako pierwszy żołnierz w historii Polski, Kryształową Koronę Maratonów Świata. - Chile to będzie także baza wyjściowa do Antarktydy. Między 26 stycznia a 6 lutego odbędą się dwa maratony. Na dwóch kontynentach. Wracam do Radomia 6 lutego – mówi Łukasz Pochylski.

Swój projekt Łukasz Pochylski nazwał „Biegnący patriota”. Radomianin zamierza przebiec 7 maratonów na kilku kontynentach i w ten sposób uczcić 100-lecie Odzyskania Niepodległości i 100-lecia Polskiego Lotnictwa Wojskowego. - Decyzja zapadła na przełomie 2016 i 2017 roku. Pakiet na Antarktydę to nie jest prosta sprawa. Tylko 50 osób rocznie może biega na tym kontynencie. Mam ten pakiet. Jest już wszystko dopięte, lecę i trzeba to zrobić – dodaje Łukasz Pochylski.

Po maratonach w Chile i na Antarktydzie, Łukasz Pochylski zamierza przebiec maratony w Izraelu, Maroko, Kanadzie, Australii i w Warszawie. Koszt wyprawy Łukasza Pochylskiego to około 80 tysięcy złotych. Biegacza z Radomia wsparł także radomski magistrat. Pan Łukasz będzie biegł z flagą Radomia.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Na sportowo dla bohaterów Czerwca'76

  Sportowe imprezy to już stały punkt programu obchodów rocznicy wydarzeń czerwcowych w Radomiu. W tym roku odbyły się półmaraton i gala boksu amatorskiego.

 • Mistrzowie sportu z powiatu

  Władze powiatu nagrodziły najlepszych sportowców i trenerów w 2017 roku. Wyróżnienia otrzymali też zasłużeni działacze i szkoły, biorące udział w igrzyskach Szkolnego Związku Sportowego.

 • Biegnący Patriota wrócił do Radomia

  Do Radomia wrócił starszy szeregowy Łukasz Pochylski – Biegnący Patriota, który jako pierwszy żołnierz w historii Polski chce zdobyć Kryształową Koronę Maratonów Świata. Dwa maratony już zaliczył: na Antarktydzie i w Chile.

 • Dopłaty, czy większe opłaty? Dyskusja na temat opłat za obiekty sportowe

  Budżet Radomia został uchwalony, ale wciąż trwają dyskusje na temat wprowadzonych zmian. Kluby sportowe alarmują, że muszą teraz płacić znacznie więcej za wynajem obiektów MOSiR.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej