Dzisiaj jest: 20 Września 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy

Słupki zablokują ruch na Żeromskiego?

sobota, 06 czerwiec 2015 15:56
Dział: Wiadomości
Autor 

Straż Miejska w Radomiu chce całkowitego wyłączenia z ruchu samochodowego ulicy Żeromskiego na odcinku od ulicy Niedziałkowskiego do Galerii Rosa. W realizacji tego zamierzenia mają pomóc automatycznie podnoszone słupki.

Wybór tego akurat odcinka ulicy Żeromskiego nie jest przypadkowy. Decydujące argumenty to sąsiedztwo placu Corazziego przez Urzędem Miejskim i parku z drugiej strony, a także brak w pobliżu zamieszkanych kamienic. Ruch samochodowy mają wyeliminować automatycznie podnoszone i opuszczane słupki. – Słupki będą działały na pilota. Osoba posiadająca upoważnienie za pomocą pilota taki słupek opuści, wjedzie, a później bezpiecznie wyjedzie – mówi Piotr Stępień, rzecznik Straży Miejskiej w Radomiu. Piloty do słupków posiadałyby tylko służby miejskie oraz służby ratunkowe i te dbające o bezpieczeństwo. – Szacujemy koszty. Rozpoczęliśmy postępowanie i czekamy na trzy oferty od firm. Jeden słupek wraz z przyłączeniem kosztuje około 15 tysięcy złotych – wyjaśnia Piotr Stępień. Obecnie po całej ulicy Żeromskiego mogą jeździć swoimi samochodami ci, którzy posiadają zezwolenia wydane przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Takich zezwoleń wydano ponad 230. Na wjazd mają także zezwolenie mieszkańcy okolicznych kamienic oraz osoby niepełnosprawne. Straż Miejska chce ustawić słupki jeszcze w tym roku. Jeśli takie rozwiązanie się sprawdzi, nie wykluczone że automatycznie podnoszone i obniżane słupki staną na pozostałych odcinkach ulicy Żeromskiego.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Interwencje strażników będą rejestrowane ?

  Radomska Straż Miejska przez ostatnie dwa tygodnie testowała nowy sprzęt. Podczas kontroli czy interwencji funkcjonariusze oprócz standardowego wyposażenia, na ulice zabierali ze sobą kamerę.

 • Paweł Górak walczy w sądzie o przywrócenie go do pracy

  Paweł Górak, były komendant Straży Miejskiej w Radomiu, domaga się w Sądzie Pracy przywrócenia go do pracy w Straży Miejskiej. Taką możliwość wyklucza prezydent Radosław Witkowski, która jak mówi: całkowicie utracił zaufanie do Pawła Góraka.

 • "Kłopot, którego nikt nie chce rozwiązać"

  To słowa z listu, jaki trafił do naszej redakcji. Starsi mieszkańcy z ul. Żeromskiego skarżą sie na samochody, które... jeżdżą po chodniku. "To jest niebezpieczne zwłaszcza dla nas, seniorów" – pisze autorka listu.

 • Bo ferie mają być bezpieczne. Pokazy na Borkach

  Nad zalewem na Borkach policja, straż pożarna i strażnicy miejscy mówili między innymi o zagrożeniach z jakimi dzieci i młodzież mogą spotkać się w czasie zimowego wypoczynku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej